Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Święty-Ersetic: zwycięstwo w Poznaniu, wynik sezonu w Bydgoszczy

25.06.2024 00:00 red

Sprinterka z Raciborza wygrała bieg na 400 metrów i ustanowiła rekord zawodów w Memoriale Czesława Cybulskiego w Poznaniu.

Raciborzanka znakomicie finiszowała, na ostatnią prostą wyszła jako pierwsza i nie dała się wyprzedzić. Jej czas 51,92 sek. był rekordem mityngu. Poprzedni z 2019 roku należał do Kubanki Roxany Gomez i wynosił 52,24 sek.

Biegaczka narzekała na trudne warunki. Wiał porywisty wiatr, dlatego zaczęła ostrożniej. – Dopiero na samym końcu odpaliłam wrotki~ mówiła Święty-Ersetic w TVP Sport. Cieszyła się z wygranej, ale nie była zadowolona z wyniku. Stać ją na lepsze czasy. To druga wygrana mistrzyni olimpijskiej w tym sezonie. Poprzednią zanotowała w Warszawie na początku czerwca. Trzy dni przed startem w Poznaniu Święty-Ersetic biegła w Trzy dni temu Święty-Ersetic ustanowiła w Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Tam uzyskała podobny czas 51,62 sek. – W końcu coś kliknęło, bo wcześniej to coś się nie zgrywało. Wierzę, że teraz pokażę, na co pracowałam w tym sezonie. Jeśli start wychodzi, ja widzę progres, że wynik się rozkręca, to daje mi kopa przed kolejnymi startami – powiedziała w Polsat Sport wychowanka Victorii Racibórz.

(red)

  • Numer: 26 (1677)
  • Data wydania: 25.06.24
Czytaj e-gazetę