Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Prezydent-elekt Wojciechowicz: Racibórz ma być wielki, tolerancyjny i uśmiechnięty

30.04.2024 00:00 red

Przyszły włodarz Raciborza podziękował na fanpejdżu swego komitetu wyborczego za poparcie w wyborach. Zauważył niską frekwencję, więc docenił rolę tych, co poszli głosować. Wojciechowicz komentował swoje zwycięstwo w RTK. Tam wyjawił, od czego zacznie rządzenie.

Frekwencja nie najlepsza

– Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie głosy, które oddaliście na mnie. Dzięki czemu zostałem kolejnym prezydentem Raciborza. Oczywiście chcę też podziękować tym wszystkim, którzy brali udział w wyborach. Bo to niezwykle istotne, choć mam świadomość, że ta frekwencja nie była najlepsza – oświadczył Jacek Wojciechowicz.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i wielkie zobowiązanie wobec Raciborza i wobec raciborzan i będę czynił wszystko, aby to, na co głosowaliście, bo nie głosowaliście tylko na osobę, ale głosowaliście też za tym, żeby Racibórz był wielki, żeby Racibórz dynamicznie się rozwijał i żeby Racibórz był uśmiechnięty i tolerancyjny. Obiecuję wam, że taki będzie Racibórz. Będziemy tworzyć go wspólnie – powiedział w nagraniu.

Wpierw zatroszczy się o urząd

W RTK Wojciechowicz obiecał, że ci, co na niego głosowali – nie zawiodą się. Na pytanie, od czego zacznie swoje rządy nowy prezydent, elekt odparł, że będą to sprawy organizacyjne urzędu.

– Dobry urząd to podstawa, musimy mieć specjalistów i trzeba urząd dobrze zorganizować. To będzie przedmiot pierwszej troski, a później zobaczymy. Mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia, sprawy społeczne i gospodarcze. One w ostatnich 5 latach nie były najlepiej rozwiązywane – oznajmił Wojciechowicz w serwisie informacyjnym kablówki.

Podkreślił, odnosząc się do wątku kampanijnego, że „nikt nie zamierza ruszać Obory, jak już to raczej wzbogacić ją w różnych formach”. Przypomnijmy, że Dariusz Polowy spytał w TVP3 Wojciechowicza, czy jako prezydent miasta zamierza wyciąć las i sprzedać w Oborze działki budowlane.

(oprac. m)

  • Numer: 18 (1669)
  • Data wydania: 30.04.24
Czytaj e-gazetę