środa, 29 maja 2024

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Nowy utwór Janka Górki, finalisty The Voice of Poland, trafił do sieci

27.02.2024 00:00 red

Janek Górka, pochodzący z Rudnika pod Raciborzem, właśnie wypuścił swój najnowszy singiel zatytułowany „Pamiętam”. Piosenka porusza temat trudnego rozstania i bólu związku, który nagle się kończy.

Utwór, który Janek Górka przedstawia, koncentruje się na tematyce rozstania i związanych z nim trudnościach. Muzyk tłumaczy, że piosenka opowiada o bolesnym miłosnym doświadczeniu. Jest to drugi singiel, który artysta prezentuje po tym, jak zdobył ogromną popularność w całej Polsce dzięki udziałowi w 14. edycji programu The Voice of Poland, który ostatecznie wygrał.

20-letni wokalista z Rudnika koło Raciborza w telewizji zachwycił publiczność swoim niezwykłym talentem i skromnością, co zaowocowało nie tylko główną nagrodą, ale również tytułem ulubionego finalisty widzów oraz najlepszego singla w plebiscytach. W finałowym odcinku programu najpierw wszedł do finałowej trójki, a następnie dwójki muzycznego show w TVP 2. Niedługo później okazało się, że został okrzyknięty najlepszym głosem w Polsce.

Podczas emocjonujących występów finałowych zaprezentował utwory takie jak „Mamo tyś płakała” Sanah i Igora Herbuta, wykonując je w duecie ze swoją trenerką Lanberry, a następnie „Counting Stars” zespołu One Republic, „Siłacz” Marcina Rozynka, aby na zakończenie przedstawić swoją autorską kompozycję „Zadzwonię”, która zresztą podbiła serca Polaków.

– Do samego finału nie myślałem o zwycięstwie. Bardziej patrzyłem na to, że uczestnictwo dużo da, by dotrzeć do większego grona odbiorców, aby móc później robić coś z tą muzyką dalej. A to, że udało się wygrać, to duże dla mnie zaskoczenie i duże wydarzenie samo w sobie – mówił w rozmowie z Nowinami.

Najnowszy utwór artysty można posłuchać w naszym portalu, pod adresem: www.nowiny.pl/228135.

(mad)

  • Numer: 9 (1660)
  • Data wydania: 27.02.24
Czytaj e-gazetę