środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

Ostap Kalyniuk ze złotem i tytułem najlepszego zawodnika

05.12.2023 00:00 red

215 zawodników wystąpiło w Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Młodzików w stylu klasycznym. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Ostap Kalyniuk z MKZ Unii Racibórz.

Kalyniuk był jedynym zawodnikiem, który zdołał obronić tytuł mistrza Polski młodzików i wywalczył swój czwarty złoty medal, bo w ubiegłym roku wygrał zarówno w stylu klasycznym jak i wolnym, a w tym roku zdobył złoto w rywalizacji do lat 15. Rywalizujący w kategorii do 38 kg zapaśnik stoczył w Janowie Lubelskim pięć walk, wygrywając wszystkie przed czasem, nie tracąc przy tym punktu, a w finale pewnie pokonał Olafa Proksę (ZUKS Siła Mysłowice).

Ponadto tytuły mistrzów Polski wywalczył Matvii Lishchuk (MKZ Unia Racibórz, do 58 kg).

W kat. do 44 kg na podium stanął unita Antoni Koćwin.