środa, 22 maja 2024

imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

RSS

Rekordowa liczba małżeństw świętowała Złote Gody w Kuźni Raciborskiej

21.11.2023 00:00 red

32 pary przyszły do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, gdzie zorganizowano doroczną uroczystość wręczania medali za długoletnie pożycie małżeńskie. – Dziękuję państwu, że możemy z wami świętować wasz jubileusz – mówiła kierownik USC do małżeństw, które miłość, wierność, uczciwość małżeńską oraz że nie opuszczą się aż do śmierci, obiecały sobie w 1973 roku.

Katarzyna Emrich przyznała, że rocznik jubilatów jest najliczniejszym od kiedy organizuje w imieniu Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej jubileusze małżeńskie. – Tyle par jeszcze nie było – uśmiechała się.

Pani kierownik do jubilatów mówiła także, że kiedy przed laty wstępowali w związek małżeński, towarzyszyły im uśmiechnięte twarze bliskich. Zastanawiali się wówczas, jak będzie wyglądać ich życie, ale pełni energii i zapału rozpoczynali nowe życie. – Dzisiaj patrzycie wstecz i kiedy widzicie owoce trudu, to nie żałujecie tych wspólnie przeżytych lat, bo wiecie, że te wspólne 50 lat to symbol miłości i przykład dla tych pokoleń, które podobnie jak wy decydują się związać węzłem małżeńskim – podsumowała urzędniczka.

Na wydarzenie przyszedł wiceburmistrz Wojciech Gdesz, który w zastępstwie burmistrza Pawła Machy składał jubilatom życzenia. – To wielki zaszczyt, wzruszenie i wielka duma – powiedział o swoim debiucie na tej uroczystości.

– Mam wielkie wzruszenie, radość i szacunek, chcąc, aby tu w Kuźni Raciborskiej, z tego miejsca, wybrzmiało bardzo mocne świadectwo, że małżeństwo i rodzina jest fundamentem wszystkiego. Rodzina to nie tylko celebrowanie i spotykanie się, ale są też momenty zupełnie inne. Mogę powiedzieć ze swojego życia, że w tych najgorszych chwilach tylko i wyłącznie rodzina – żona, pozwalały mi na drugi dzień wstać i iść dalej; pozwalały dać nadzieję i przezwyciężać każdy krok. Nikt tak jak mąż nie cieszy się z sukcesu żony, nikt tak jak żona nie cieszy się z sukcesu męża, nikt nie daje też takiej siły, aby iść przez życie razem. Czego państwo właśnie jesteście najlepszym przykładem – powiedział na uroczystości.

(mad)

  • Numer: 47 (1646)
  • Data wydania: 21.11.23
Czytaj e-gazetę