Szykuje się pojedynek Ursusów. Niebawem Krowiarki Ciapek Racing 2023
26 sierpnia odbędzie się trzecia edycja Krowiarki Ciapek Racing, czyli wyścigu popularnych Ursusów. To wydarzenie, które cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Raciborszczyzny, ale i gmin ościennych, także tych z sąsiedniego województwa opolskiego. Spotkanie wpisuje się w 800-lecie wioski.
Organizatorzy zachęcają do udziału posiadaczy Ursusów C 330 i C 360 wraz ze wszystkimi modelami przejściowymi. – Wydarzenie będzie odbywało się za starą gorzelnią w Krowiarkach, przy Zielonym Centrum, zaraz obok malowniczego pałacu Gaschinów oraz Donnersmarcków – zapowiada Szymon Bolik, jeden z organizatorów tego wydarzenia. Spotkanie organizowane jest co dwa lata, ale takie też zamierzenie inicjatorów było od początku. Tradycyjnie, dzień później w wiosce odbędą się dożynki sołeckie, choć namiot festynowy z atrakcjami będzie czekał także dzień wcześniej.
Przygotowano 20 miejsc, dotąd zgłosiło się 17 uczestników. Szymon Bolik zachęca zainteresowane osoby do udziału w Krowiarki Ciapek Racing. Zgłaszać można się telefonicznie, dzwoniąc na numer: 602 485 286. Organizatorzy anonsują, że do zdobycia są wartościowe nagrody.
Bolik nadmienia, że traktory biorące udział w tym spotkaniu muszą być „zahartowane w boju”, czyli ciągle pracujące w polu. – Gdzie te przeguby są elastyczne, nie popękają, gotowe są zanurzyć się, przejechać przez ciasne tunele – tłumaczy. I relacjonuje, że nie tak dawno zapraszał do udziału mieszkańca sąsiedniego województwa, który przyjedzie do Krowiarek swoim traktorem marki Porsche z 1960 roku. W wyścigu nie weźmie udziału, ale pojedzie w paradzie.
Krowiarki, mimo że nie są ogromną miejscowością i znajdują się na końcu województwa śląskiego, zyskują popularność dzięki temu spotkaniu. Szymon Bolik przyznaje, że takie było zamierzenie organizatorów. – Chcieliśmy podnieść rangę tej wioski, która o takiej śmiesznej nazwie, stała się takim symbolem dla innych miejscowości, że mimo że się nie jest wielkim, to można być olbrzymim i święcić triumfy na pierwszych stronach gazet – puentuje.
(mad)
Program
Sobota 26 sierpnia
• 14.00 – rozpoczęcie festynu
• 14.30 – parada ciągników
• 16.00 – wyścigi traktorów
• 18.00 – wręczenie nagród
• 19.00 – zabawa z zespołem
Niedziela 27 sierpnia
• 10.30 – msza dożynkowa
• 15.00 – korowód dożynkowy
• 16.00-18.00 – występy wokalne
• 18.00-22.00 – zabawa taneczna z didżejem
Najnowsze komentarze