Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

SONDA NOWIN: referendum w sprawie imigrantów

11.07.2023 00:00 red

Na ulicach Raciborza zapytaliśmy przechodniów, co sądzą o pomyśle przeprowadzenia referendum przy wyborach parlamentarnych 2023? Miałoby dotyczyć relokacji imigrantów na terenie Unii Europejskiej. Zobacz i posłuchaj, jakie zebraliśmy opinie na ten temat.

Eugenia

Nielegalnie nikt nie powinien przebywać w Polsce, to jest logiczne. Referendum jest niepotrzebne, to zbędny wydatek. Są już przepisy regulujące legalny pobyt w Polsce.

Marta

Referendum może powinno być, a może nie. Tu zależy, kto na tym wygra. Według mnie należy ludziom pomóc i należy przyjmować uchodźców w Polsce. Wiadomo, że są różne osoby, tak wśród uchodźców jak i u nas w kraju.

Ryszard

To zależy w jakim celu mają do nas przybyć. Pracy u nas szukają? Trzeba zabezpieczyć im mieszkanie, jedzenie. Jak będą pracować, szkolić się u nas, to niech przyjeżdżają. Referendum powinno być, trzeba pytać wszystkich o zdanie. Niech obywatele zdecydują, a nie wyłącznie władza.

Patrycja

Jak się ustali warunki przyjęcia ich do kraju, to powinni się osiedlać. Muszą jednak się podporządkować prawu miejscowemu, tak jak to się dzieje w Niemczech. Tam to działa, uchodźcy mieszkają obok. Nie wszyscy się dostosowują, nie każdy chce się zbliżyć do obywateli Niemiec. Wydaje mi się, że niektórych uchodźców zostawia się samym sobie. A referendum uważam za potrzebne, bo dla mnie to jest prawdziwa demokracja.

Konrad

Nie jest potrzebne nam żadne referendum. Wzięliśmy do siebie już tylu Ukraińców, że następni uchodźcy nie są nam już potrzebni. Wiadomo, że każdy Polak nie chce takiej konkurencji, boi się o swoją pracę.

Czesław

Ze swojego doświadczenia to zgadzam się na obecność uchodźców wojennych ze Wschodu, z Ukrainy. Bo z innych państw, raczej nie. Nie jestem jakimś rasistą, ale wiem co się dzieje na Zachodzie. Pracuję za granicą i wiem jak to wszystko wygląda, dlatego nie zgadzam się.

  • Numer: 28 (1627)
  • Data wydania: 11.07.23
Czytaj e-gazetę