Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Senator Gawęda uważa, że marszałek zdradził PiS

29.11.2022 00:00 red

Ewa Gawęda w rozmowie z nami komentuje ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w Sejmiku Województwa Śląskiego.

– Była pani radną Sejmiku Województwa Śląskiego tej kadencji. Jak, teraz już jako senator, ocenia pani sytuację, jaka wydarzyła się minionej nocy?

– To sytuacja z rodzaju tych, które nie powinny się wydarzyć. Wierzę w moc szczerej rozmowy, dobrej woli i kompromisu, jeśli jest potrzebny. Tego zabrakło ze strony grupy, która odeszła i jest mi z tego powodu bardzo przykro.

– Marszałek Jakub Chełstowski przeszedł na stronę opozycji. Można ten ruch nazwać zdradą Prawa i Sprawiedliwości?

– Tak. Zdrada ma różne definicje, a jedną z nich jest odstąpienie od zasad i wartości. Nawet jeśli pominiemy te z nich, które trudno zmierzyć, to pozostaje wciąż potajemne działanie przeciw tym, którzy mu ufali.

– Podczas wielu konferencji prasowych w swoich wypowiedziach podkreślała pani dobrą współpracę z Jakubem Chełstowskim na rzecz miast i gmin, a przede wszystkim mieszkańców naszego regionu. Ostatnie wydarzenia mogą przekreślić pani współpracę z marszałkiem?

– Emocje emocjami, ale one nie mogą fałszować historii. Wiele dobrego udało nam się wspólnie zrobić z marszałkiem Chełstowskim przez ostatnie lata i nie mam zamiaru teraz tego kwestionować. Jeśli chodzi o przyszłość, to u mnie nic się nie zmieniło, bo nie zostałam wybrana po to, by realizować osobiste sympatie, ale aby realizować, to co obiecałam i co oczekują mieszkańcy. Mam nadzieję, że marszałek nadal będzie kierował się tymi samymi zasadami.

Rozmawiała Justyna Koniszewska

  • Numer: 48 (1595)
  • Data wydania: 29.11.22
Czytaj e-gazetę