Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Unia Racibórz mistrzem jesieni wśród juniorów

24.11.2020 00:00 red

Młodzi unici zostali najlepszą ekipą rundy jesiennej w kategorii A1 Junior rocznika 2002 i młodszych Podokręgu Rybnik. W decydującym meczu pokonali Jedność Jejkowice 3:2.

W niedzielne przedpołudnie 22 listopada na boisko w Jejkowicach wybiegła młodzież tamtejszej Jedności oraz raciborskiej Unii. Spotkanie było hitem kolejki, gdyż obie drużyny z samego czuba tabeli przed meczem dzieliła różnica zaledwie dwóch punktów.

Już na początku swoje sytuacje miał lider z Jejkowic, jednak w bramce Unii świetnie zachował się Kubik i obronił dwa groźne uderzenia. W kolejnych minutach więcej okazji na gola mieli przyjezdni. Pod bramką gościom brakowało celności. W 12. minucie na bramkę raciborzan ruszył Nieszporek i nie dał szans Kubikowi. Po kolejnych groźnych natarciach i piłkarskim bilardzie, piłkę do siatki Jejkowic wepchnął Kaczor, który na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy natarł na bramkę Jedności, a akcję sfinalizował Grzybek wyprowadzając Unię na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych, ale nieskutecznych ataków Unii. W 70. minucie w polu karnym faulowany był zawodnik gości, a pewnym egzekutorem „jedenastki” został Badura. Nie minęły dwie minuty, a drużyna Jedności zdobyła kontaktowego gola. Po błędzie bramkarza gości, który wyszedł aż na 30 metr i nie trafił w piłkę, futbolówkę do pustej bramki posłał drugi raz Nieszporek. Ten gol napędził zespół gospodarzy i w końcówce to oni dominowali, ale więcej bramek nie padło. Unia objęła fotel lidera na finał rundy jesiennej.