Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

RSS

Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu z nową szefową

31.12.2019 00:00 red

Nastąpiła zmiana u steru Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Od stycznia schedę po przechodzącej na emeryturę Wiesławie Bochynek, przejmie dotychczas związana z Raciborskim Centrum Kultury Alicja Ploch-Burda.

Wiesława Bochynek jest obecnie najdłużej związana z Kornowacem ze wszystkich pracowników zatrudnianych przez wójta Grzegorza Niestroja. Pracuje w gminie od 27 lat. Najpierw jako instruktor w domu kultury w Kobyli, a od 2006 roku stoi u steru Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Bo to właśnie 1 stycznia 2006 roku Dom Kultury w Kobyli i Dom Kultury w Pogrzebieniu z dwiema innymi świetlicami zostały przekształcone w Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu z siedzibą w Kobyli.

Od stycznia przechodzącą na emeryturę Wiesławę Bochynek, zastąpi Alicja Ploch-Burda. Zamieszkała w Bogunicach nowa dyrektorka z Raciborskim Centrum Kultury związana jest od 20 lat, początkowo, przez 5 lat udzielała się tam jako wolontariusz, a od 15 lat jest zatrudniona na stanowisku instruktora muzyki. Ukończyła jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim, kierunek: pedagogika oświatowo-artystyczna, specjalizacja muzyka.

– Bardzo się cieszę, że wójt i komisja oceniająca zaufała mi. Mam nadzieję, że zrealizuję się tam i wszyscy będziemy zadowoleni z mojej pracy oraz z tego, co chcę wprowadzić nowego w gminie i gminnym ośrodku kultury – mówi nam Alicja Ploch-Burda. Wśród zmian, jakie proponuje nowa dyrektor, wymienia: rozwinięcie działalności i oferty zajęć dla dzieci i młodzieży.

Gmina zawarła umowę z nową dyrektor na okres trzech lat.

(mad)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę