Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

RSS

Rywal rozgromiony, ale pracy wciąż dość dużo

15.12.2015 00:00 red

KOSZYKÓWKA – III liga mężczyzn

Koszykarze Ofensywy Racibórz rozgromili w Arenie Rafako GTK Gliwice II aż 81:44. To jedno z najwyższych zwycięstw tego klubu od początku istnienia. Drużynę poprowadził nowy trener Ksawery Fojcik z Rybnika, który zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Galdię. - Rywal nie był zbyt wymagający. Wspólnie z tą drużyną mam na razie przepracowany tylko jeden trening. Próbowaliśmy w tym meczu grać tą zagrywkę, którą ustaliliśmy na treningu. Nie zawsze wychodziło to, co sobie założyliśmy, ale rywal nie był z wyższej półki, więc na ten mecz to wystarczyło. Jestem zadowolony z zaaganżowania chłopaków, bo cała dwunastka meczowa była w rotacji, a zawodnicy, którzy są kontuzjowani stawili się na meczu i wspierali drużynę - to jest na pewno budujące. Jeżeli chcemy utrzymać się w najlepszej czwórce, to pracy przed nami dość dużo. Bardzo chciałbym zagrać w play-offach - to taki mój prywatny cel na ten sezon. Szeroka kadra jest zaletą tego zespołu. Na tym można budować dużo rotacji, bo nie trenujemy wiele, więc zdrowia zawodnicy nie mają. Drużynę musimy budować na ilości, a budujące jest to, że zmiana zawodnika nie powoduje utraty wartości grającej piątki - ocenił nowy szkoleniowiec Ofensywy, 47-letni Ksawery Fojcik.

kozz

  • Numer: 50 (1230)
  • Data wydania: 15.12.15
Czytaj e-gazetę