Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

RSS

Elżbieta Biskup zrezygnowała z obowiązków dyrektora

15.12.2015 00:00 red

15-letnia szefowa Młodzieżowego Domu Kultury, pełniąca ostatnio obowiązki dyrektorskie w placówce, złożyła rezygnację. Zarząd Powiatu przyjął ją uchwałą 9 grudnia. – Będę uczyć czyli robić to co najbardziej sobie cenię – powiedziała nam E. Biskup.

Zostawia za sobą 15 festiwali ekologicznych i 4 festiwale piosenki europejskiej – imprez, które stały się kulturalnymi wizytówkami powiatu. Doceniali ją trzej kolejni starostowie – Henryk Siedlaczek, Jerzy Wziontek i Adam Hajduk. Obecny, Ryszard Winiarski również z uznaniem wypowiadał się o jej pracy. – O okolicznościach mojej decyzji nie chcę mówić. Uzasadnienie przekazałam moim zwierzchnikom – tłumaczy E. Biskup. Wicestarosta Marek Kurpis wyjaśnia, że zawarł z byłą dyrektorką MDK dżentelmeńską umowę by nie upubliczniać powodów jej decyzji.

– Zamierzam nadal nauczać młodzież i prowadzić zespół Miraż – zapowiada pani Elżbieta. Nie kryje, że poprzez sieć kontaktów branżowych myśli o projektach ponadregionalnych, w których może wziąć udział. Na razie cieszy się z kolejnego sukcesu swojej podopiecznej Ani Wyszkoni, która na swojej najnowszej płycie umieściła kolędę napisaną przez Andrzeja Biskupa, męża szefowej MDK. Elżbieta Biskup będzie zarządzała placówką do 28 lutego. 1 grudnia zaczął się okres wypowiedzenia aktualnej umowy p.o. dyrektora.

(m)

  • Numer: 50 (1230)
  • Data wydania: 15.12.15
Czytaj e-gazetę