imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Nie opuszczamy głów, walczymy dalej

08.12.2015 00:00 red

SIATKÓWKA – II liga mężczyzn

Mecz z MCKiS Jaworzno zakończył się po 75 minutach. Siatkarze AZS Rafako Racibórz przegrali we własnej hali 3:0. Jest to pierwsza porażka po serii pięciu zwycięstw. Jaworzno odniosło dotąd komplet wygranych w rozgrywkach II ligi mężczyzn. – Na pewno byliśmy w stanie zrobić co więcej – powiedział Tomasz Błaszczok, rozgrywający AZS Rafako Racibórz. – Za bardzo nerwowa atmosfera była na początku meczu i popełnialiśmy niewymuszone błędy. Przeprowadziliśmy jedną dobrą akcję, potem dwie złe i tak cały czas. Drugi set rozpoczęliśmy doskonale, bo prowadziliśmy już 5:0, ale seria błędów sprawiła, że rywal szybko wyrównał. Przeciwnik wyszedł na prowadzenie, a my nie potrafiliśmy się pozbierać. Naszą wadą jest to, że tracimy seriami punkty. Gramy falami – jesteśmy w stanie zdobyć kilka punktów z rzędu i zaraz to stracić. Nasza gra jest nie do końca uporządkowana i stąd przegrana z faworytem z Jaworzna. Jeden zawodnik rywali kończył niemalże wszystkie piłki i to była ich siła. U nas w obronie było trochę chaosu co skutkowało, że kontry nie wyglądały tak jak powinny. Teraz będziemy walczyli o kolejne trzy punkty w Głuchołazach. Nie opuszczamy głów, bo z liderem przegrać to żaden wstyd. Walczymy dalej – powiedział Błaszczok.

Warto wspomnieć, że podczas sobotniego meczu organizatorzy przeprowadzili akcję zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt w Raciborzu. Raciborska publiczność okazała się być ponadprzeciętnie wrażliwa, obdarowując zwierzaki ponad 100 kg karmy.