Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Zaczynał jako tokarz, dziś jest dyrektorem w RAFAKO

24.11.2015 00:00 red

Grzegorz Brożek małymi krokami piął się po szczeblach edukacji oraz kariery.

Swoją zawodową drogę rozpoczął jako tokarz w Fabryce Palenisk Mechanicznych w Mikołowie. W międzyczasie ukończył studia na Politechnice śląskiej w Gliwicach z tytułem inżynier spawalnik, uzyskał tytuł EWE (europejski inżynier spawalnik) i przez kilka lat pracował w tym zawodzie. Przez cały czas kontynuował edukację, a w pracy otrzymywał kolejne awanse. Z biegiem lat powierzano mu coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska, w tym kierownicze.

Grzegorz Brożek pracę w RAFAKO S.A., a konkretnie w Zakładzie Elektrofiltrów w Pszczynie rozpoczął w lutym 2009 roku. Posiadając duże doświadczenie z poprzednich zakładów powierzono mu funkcję dyrektora biura technicznego. – Kiedy przyjęto mnie do pracy w pszczyńskim oddziale RAFAKO, był to czas, kiedy budowano nowy wydział – Zakład Elektrofiltrów w Pszczynie. Firma się powiększała. Nie była już tylko biurem projektowym, ale miała własną produkcję. Moim zadaniem było również pokierowanie tą właśnie produkcją – opowiada Grzegorz Brożek.

Przez 6 kolejnych lat zarządzał blisko 100 osobowym zespołem. W połowie bieżącego roku Zarząd RAFAKO S.A. postanowił powierzyć mu nowe obowiązki – został przeniesiony do głównej siedzimy RAFAKO w Raciborzu. Teraz dowodzi pracą blisko tysiąca osób. – Nie ukrywam, że jest to dla mnie duże wyzwanie, ale tak naprawdę liczba osób w zespole, którym się kieruje, nie ma większego znaczenia. Dla mnie najważniejsze jest, aby grupa była zgrana i odpowiednio dobrana pod względem kwalifikacji. Lubię mieć jasno wytyczone cele, bo to one są miernikiem sukcesu – podkreśla Dyrektor Wytwórni Kotłów w RAFAKO S.A.

Justyna Korzeniak

  • Numer: 47 (1227)
  • Data wydania: 24.11.15
Czytaj e-gazetę