Rębiszowie biegali w Toruniu

03.11.2015 00:00 red

BIEGI – 33. Toruń Maraton z Ensolem

Mimo braku funduszów i związanymi z tym problemami organizacyjnymi w niedzielę 25 października w grodzie Kopernika ponownie pobiegli maratończycy.

W 33. Toruń Maraton linię mety przekroczyło 492 osoby, w tym 53 kobiety i 1 wózkowicz. Po raz kolejny w ostatnim czasie polscy biegacze świetnie poradzili sobie z konkurencją z Afryki, wśród panów zwyciężył Tomasz Walerowicz z Olsztyna i wyjechał z Torunia z nowym rekordem życiowym (02:26:24). Najlepszą biegaczką okazała się Patrycja Włodarczyk z czasem (02:58:31).

W Toruniu nie zabrakło również raciborzan z Easy Run. W barwach firmy Ensol pobiegli Agnieszka i Mariusz Rębisz. Agnieszka ze świetnym czasem życiowym 03:29:58 zajęła 5. miejsce w kategorii wiekowej, a Mariusz 02:55:46 (życiówka) zajął 21. miejsce open i 4. w kategorii wiekowej, do podium zabrakło zaledwie 30 s.