Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

RSS

Nowy wójt Krzyżanowic

21.12.2010 00:00 red
13 grudnia podczas sesji rady gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki złożył ślubowanie na wójta.
Zastąpi w tej roli Leonarda Fulneczka. Kto zastąpi Grzegorza Utrackiego?
 
Odchodzący wójt Fulneczek podczas ostatniego wystąpienia w roli wójta zdał sprawozdanie o sytuacji gminy. Mówił o gospodarce komunalnej i bezpieczeństwie, polityce społecznej i finansowej. Obecny stan gminy określił jako zadowalający. – To zasługa radnych, dyrektorów placówek samorządowych oraz mieszkańców. Dziękuję wszystkim, bez wymieniania nazwisk, za pracę na rzecz gminy i współpracę – mówił Leonard Fulneczek. Dodał, że życzy nowym władzom gminy mądrości i rozumu, aby patrzeć w przyszłość a nie w przeszłość oraz aby nie załatwiali osobistych porachunków.
 
Następnie odbyło się ślubowanie. Po nim głos zabrał nowy wójt Krzyżanowic Grzegorz Utracki. – To dla mnie duże przeżycie, proszę o wyrozumiałość jeśli będą jakieś gafy – zażartował. – Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali. Szczególnie mojej rodzinie. Chciałbym na pierwszych sesjach przeanalizować kluczowe dokumenty dotyczące planu rozwoju gminy – kontynuował.
 
– W gminie są sfery, które dobrze funkcjonują i które trzeba wspierać. Są też takie, na przykład gospodarka, które wymagają impulsu – wyjaśniał nowy wójt. – Będę chciał wykorzystać maksymalnie środki zewnętrzne, które są jeszcze dostępne. Do tego będzie nam potrzebna zgoda i jestem przekonany, że będziemy wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy – dodał.
 
Wójt Utracki odniósł się do słów swojego poprzednika o porachunkach. – Nie zrozumiałem tej tezy. Myślę, że jeśli chodzi o mnie lub o radnych to chybione, bo takich rzeczy nie ma. Zapewniam również, że w urzędzie wielkich rewolucji nie będzie. Mam zamiar z większością dzisiejszych pracowników współpracować – zapewnił.
 
Na koniec podziękował wszystkim pracownikom oświaty, z którymi współpracował przez ostatnie 10 lat. Przy tej okazji ogłosił swojego zastępcę na stanowisku dyrektora GZOKSiT. – W ramach wewnętrznego awansu nowym dyrektorem została Daria Wieczorek, która ma skończone zarządzanie i na pewno będzie dobrze spełniać swoją funkcję oraz współpracować z urzędem gminy – wyjaśnił Grzegorz Utracki. Nowy wójt zadeklarował pełne poświęcenie i służbę w urzędzie.
 
(woj)
  • Numer: 51/52 (970/971)
  • Data wydania: 21.12.10