Wygrana z liderem

07.12.2010 00:00 red
W 6. kolejce ALK rozgrywanej 5 grudnia w Rybniku, OSiR Racibórz odniósł kolejne zwycięstwo z liderem grupy II UFFO Team Rybnik. Najlepszym strzelcem drużyny został Daniel Atłachowicz, który zdobył 22 punkty. W pierwszym meczu tych drużyn to UFFO Team Rybnik wygrał 106 : 89.

UFFO Team Rybnik – OSiR Racibórz  67:94 (22:24, 12:14, 18:28, 15:28)

OSiR Racibórz: Atłachowicz 22, Zwierzyna P. 21, Szczepaniak 21, Wranik 12, Zwierzyna A. 9, Ronin 4, Chęć 3, Kowalski 2.

Dariusz Ronin, kapitan OSiR Racibórz –  UFFO Team Rybnik zagrał jedną piątką, tak jak w pierwszej konfrontacji z naszym zespołem. Trener Arkadiusz Galdia, ustawił nas taktycznie byśmy grali pod zawodników drużyny przeciwnej, którzy mają najwięcej przewinień. W trzeciej kwarcie za piąty faul musiał zejść z parkietu zawodnik  drużyny UFFO Team Rybnik, która od tej pory grała w osłabieniu. Ostatecznie przeciwnicy kończyli mecz z trzema zawodnikami na parkiecie. Do naszego zespołu chcemy wprowadzać młodych zawodników by zaczęli się ogrywać z drużyną.

Arkadiusz Galdia, trener OSiR Racibórz – Pierwsze dwie kwarty były wyrównane, w czwartej dominowaliśmy na boisku, dobrze zagraliśmy pod tablicami. Świetnie w zespół wkomponował się Zbigniew Szczepaniak, który w swoim debiucie rzucił 21 punktów dla naszego zespołu. W końcówce meczu przeciwnicy grali w osłabieniu.