Ornitologiczne mistrzostwa śląska w raciborzu

07.12.2010 00:00 red
28 listopada w Raciborzu zostały zorganizowane Otwarte Indywidualne i Drużynowe Międzynarodowe Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska „Racibórz 2010”.

W zawodach wzięło udział 32 wystawców reprezentujących 11 drużyn z całego Śląska, w tym jedna z Czech. Najlepszym hodowcą kanarków kolorowych został Jiri Kamrad z Klubu K2 z Czech. W kategorii kanarków kształtnych najlepszym hodowcą został Krzysztof Jeziorski z PZHKiPE Częstochowa. Najlepszym hodowcą papug został Jan Kamiński z PZHKiPE Częstochowa. Najlepszym hodowcą egzotyki został Jan Łacek z PZHKiPE Racibórz z 1030 punktami na koncie. W klasyfikacji drużynowej z dużą przewagą punktową zwyciężył  PZHKiPE Racibórz z 72 punktami. Drugie miejsce w klasyfikacji wywalczyła drużyna PZHKiPE Częstochowa z 34 punktami. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna PZHKiPE Wodzisław Śląski, która zgromadziła 31 punktów.