Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Dwóch na medal

08.06.2010 00:00 WiZ
W Mistrzostwach Polski w Zapasach stylu klasycznym Dawid Ersetic zdobył srebrny medal, a Mateusz Wanke brąz.
Od 21 do 22 maja Żarach odbywały się Mistrzostwach Polski w Zapasach stylu klasycznym, w których startowało pięciu zawodników MKZ Unii Racibórz. Najlepszy wynik osiągnął Dawid Ersetic, który startował w wadze do 60 kg, zdobywając srebrny medal. Brązowy medal dla Unii zdobył Mateusz Wanke, walczący w kategorii do 66 kg.

Mateusz stoczył 5 ciężkich pojedynków wygrywając dwie pierwsze walki z Piotrem Główką (Gryf Chełm) i Maciejem Szczepanikem (AKS Piotrków Trybunalski).Ćwierćfinałową walkę Mateusz stoczył z zeszłorocznym mistrzem Polski Sylwestrem Charzewskim (Gryf Chełm), którą minimalnie przegrał w trzech rundach. W dwóch kolejnych walkach Mateusz Wanke pokonał Przemysława Niedźwieckiego (AKS Piotrków Trybunalski) i Przemysława Podedwornego (Agros Żary), zdobywając brązowy medal. Inni zawodnicy MKZ Unia Racibórz startujący w mistrzostwach: Mateusz Wolny, Wacław Siorak, Wojtek Kudla, zajęli dalsze miejsca. W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz zajęła 10 miejsce.