Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Multimedialne wątpliwości przewodniczącego Golijasza

17.11.2009 00:00
Na ostatniej sesji w Rudniku przewodniczący rady Mirosław Golijasz złożył skargę na wójta Alojzego Pieruszkę w związku z niewłaściwym udzieleniem informacji publicznej. Ktoś najprawdopodobniej porysował przesłaną przez niego płytę.
Przewodniczący przypomniał, że 30 września złożył wniosek, prosząc o udostępnienie protokołów kompleksowej kontroli gospodarki finansowej gminy Rudnik za okres od 1 stycznia 2005 roku do 23 czerwca 2009 roku. Wójt poprosił wówczas o pisemne złożenie wniosku o udzielenie takiej informacji. Przewodniczący Golijasz złożył go 7 października, dołączając do wniosku płytę DVD. Odpowiedź z urzędu nie usatysfakcjonowała jednak przewodniczącego.
 
– Materiały otrzymałem niezarejestrowanym pismem datowanym na 16 października wraz z niekompletnym protokołem, w którym wymazano nazwiska części osób funkcyjnych. Uważam, że powyższe postępowanie godzi w zapisy ustawy o dostępie do informacji publicznej, która miała ułatwić dostęp do informacji w urzędzie. Nie znajduje tu również zastosowania ustawa o ochronie danych osobowych – wylicza Mirosław Golijasz, przewodniczący Rady Gminy.
 
Radny nie otrzymał materiałów na dołączonej płycie, bo... ktoś ją porysował. – Dziwi mnie fakt stwierdzenia uszkodzenia dołączonej przeze mnie do wniosku płyty. Uszkodzenie takie z pewnością nie było przypadkowe. Płyta przed złożeniem wniosku była przeze mnie sprawdzana, wyjęta z opakowania fabrycznego, nie nosiła śladów żadnych uszkodzeń a wysłana była w sztywnym, plastikowym opakowaniu. Z tego powodu niezrozumiała jest dla mnie uwaga, że płyta była uszkodzona. Uważam jednak za zadawalający sposób przesłania informacji na dwóch płytach CD – tłumaczy Golijasz.
 
(acz)
  • Numer: 46 (918)
  • Data wydania: 17.11.09