Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Odpowiedziałem i wygrałem!

25.11.2008 00:00
W konkursie Narodowe Święto  Niepodległości – 11 Listopada, organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miasta Racibórz wzięło udział 78 uczestników.

Odpowiadali oni przez pięć dni na 20 pytań zamieszczonych na portalach internetowych: biblrac.pl, naszraciborz.pl, nowiny.pl, raciborz.com.pl oraz prezentowanych w Radiu Vanessa. Bezbłędnych odpowiedzi udzieliło 31 osób. W wyniku losowania wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajął Artur Krzykała, II – Justyna Krajczy, III – Michał Kamiński. Wyróżnienia zdobyli: Ewa Otremba, Joanna Laska, Roman Czapliński, Adam Ploszka, Michał Kuliga, Marta Jończyk, Klaudia Morcinek, Marcin Handziuk, Katarzyna Luks Kowalska i Anna Janeczek. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody (I m. – kino domowe, II – odtwarzacz MP4, III – robot kuchenny) i wyróżnienia (książki) z rąk prezydenta miasta Racibórz w trakcie miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w Domu Kultury Strzecha.

Artur Krzykała mieszka w Tworkowie. Pełni funkcję radnego w swojej miejscowości. Porusza się na wózku inwalidzkim. – Tak naprawdę do udziału w konkursie namówił mnie kolega. Nie umiał odpowiedzieć na jedno z pierwszych pytań, więc zwrócił się do mnie po pomoc. Zajrzałem do paru książek, wysłałem też, zachęcony, odpowiedzi na kolejne pytania. Historią nigdy się nie pasjonowałem, ale pytania nie były trudne. Na gali nie mogłem być, więc po nagrodę wybiorę się do biblioteki w innym terminie. Z wygranej bardzo się cieszę. To było dla mnie duże zaskoczenie, nigdy wcześniej nie wygrałem tak dużej nagrody, do tej pory najwyżej książki – mówi uradowany zwycięzca.

(e)

  • Numer: 48 (867)
  • Data wydania: 25.11.08