Niedziela, 26 maja 2024

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RLPS - Drużyna Nowiny.pl liderem rozgrywek po 4 kolejce

18.11.2008 00:00
Mecze 4 kolejki Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej przyniosły wiele ciekawych wyników i zmian w tabeli i jak zwykle dostarczyły wiele emocji kibicom.

W pierwszym meczu pomiędzy drużynami Enter InstalMag i Kreatorów emocji nie brakowało. Enter po słabym początku ligi próbuje odbudować swoją formę. Jak pokazał mecz jest lepiej, ale drużyna wciąż ma problemy z utrzymaniem poziomu przez cały mecz i  traci punkty z teoretycznie słabszymi zespołami. Kreatorzy chcieli udowodnić, że z silniejszymi też mogą grać na wysokim poziomie. Po przegraniu pierwszego seta nie dali za wygraną i w dalszej części meczu doprowadzili do stanu 2-2 w setach. W decydującej partii nie dali jednak rady trzeciej drużynie zeszłego sezonu i przegrali mecz 3-2.

Dwie debiutujące w lidze drużyny AiR-Team i Budan Zets - Racibórz rozegrały mniej pasjonujące spotkanie. Mistrzowie ligi wodzisławskiej zeszłego sezonu nie dali większych szans rywalom i pewnie wygrali mecz 3-0. Aktualnie w tabeli zajmują 4 pozycję, ale rozegrali jeden mecz mniej niż prowadzące w lidze drużyny.

Wyniki następnych meczów zdecydowały o zmianach w czubie tabeli. Drużyna Nowiny.pl, zajmująca do tej pory 3 miejsce po dobrym meczu i szybkim zwycięstwie nad Walterem 3-0 czekała na korzystny wynik w meczu liderów ligi, ponieważ ewentualna wygrana Lunatyków/CSK nad Złotnikiem Chrzanowski w stosunku 3-2 dawałaby im awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz kolejki pomiędzy dotychczasowymi liderami rozgrywek był bardzo zacięty. Lunatycy/CSK po wygraniu dwóch pierwszych setów oddali pole zawodnikom Złotnika i przegrali kolejne dwa sety.
W decydującym starciu lepsi okazali się zawodnicy Lunatyków/CSK, wygrywając dosyć pewnie decydującą partię i wygrywając mecz 3-2. Dzięki temu wynikowi Nowiny.pl awansowały na pierwsze miejsce w tabeli, Lunatycy/CSK utrzymali drugą pozycję, a Złotnik Chrzanowski spadł na 3 lokatę.

Ostatni mecz pomiędzy zespołami Omerty i CXT zakończył się w 3 setach. Po zaciętym początku i walce do ostatniej piłki w pierwszym secie, w kolejnych partiach zawodnicy CXT dominowali na boisku. Dzięki wygranej 3-0 i zdobyciu 3 punktów wyprzedzili swoich rywali w tabeli awansując na 7 lokatę. W tej rundzie pauzował El-bis.

Już za tydzień 23.11.2008r. odbędzie się 5 runda rozgrywek. Ciekawie zapowiadają się mecze pomiędzy Enter InstaMag i AiR-Team oraz Nowiny.pl - El-Bis. Wszystkich kibiców siatkówki serdecznie zapraszamy.