Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Superbabcia supernagrody

04.11.2008 00:00
Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w jednej z renomowanych restauracji w Raciborzu dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.


Przedszkole nr 13 w Raciborzu, gr. 1

  • Kamila Pochwała
    Lubię pracować z babcią Danusią w ogródku. Pomagam jej też sprzątać, przy obiedzie, kosić trawę i odkurzać. Bawimy się lalkami Barbie. Babcia robi dobre kotlety schabowe z ziemniakami i sałatką, a na deser są zawsze lody. Kocham moją babcię, bo mogę z nią dużo rzeczy robić i pomagać jej.
  • Wiktoria Steczkiewicz
    Babcia Ola pomaga mi robić ciasteczka na święta i kiedy chcę, to robi mi naleśniki. Czasami chodzimy na spacery. Babcia Irena odbiera mnie często z przedszkola. Ma ciemne włosy, jest brunetką, a babcia Ola – blondynką. Ubierają się ładnie, babcia Irena często chodzi w spodniach. Fajnie jest mieć babcię, bo może pomagać.
  • Jakub Buban
    Co robię z babcią? Chodzimy na spacery, bawimy się moimi klockami i babcia liczy ze mną pieniądze. Mieszkamy razem i często pomagam babci w wyrzucaniu śmieci. Babcia Ania piecze mi obiad. Wszystko jest dobre, co babcia robi, ale moje ulubione danie to pizza. Kocham ją za to, że gotuje mi obiady.


Przedszkole nr 13 w Raciborzu, gr. 2

  • Emilia Zimny
    Babcia jest kochana, bo kupuje mi moje ulubione marzenia. Czasem u niej nocuję. Chodzimy razem na miasto, bawimy się w gry, pomagam babci kopać. Robi dobre jedzenie, makaron z cukrem, spaghetti, jajecznicę, naleśniki, czasem zabiera mnie do McDonaldsa. Czasem razem na narty jeździmy. Wtedy uczę ją, bo umiem lepiej jeździć.
  • Natalia Kurkulonis
    Kocham bardzo moją babcię! Gotuje mi ona różne obiadki. Fajnie jest u babci, mama pozwala mi u niej odkurzać, czasem w gotowaniu pomagam. Babcia gotuje dobre makarony i piecze pyszną szarlotkę z truskawkami. Ma białe włosy i na imię Lodzia. Daje mi prezenty, dostałam np. wróżkę i dwie różdżki.
  • Michał Gaj
    Moja babcia jest bardzo kochana, bo zawsze gdy mama idzie do pracy, to zostaje ze mną w domu albo wychodzi ze mną na podwórko. Jak jestem chory, to gotuje dla mnie jakąś pyszną zupkę. Ostatnio odprowadziła mnie na urodziny Kubusia Puchatka. Kiedyś zabrała mnie na taką scenę na Rynku i się bawiliśmy w aktorów, i byliśmy na dniu otwartym elektrowni w Rybniku.


Przedszkole nr 13 w Raciborzu, gr. 3

  • Kaja Bal
    Moja babcia jest wysoka, ma włosy do ramion, kręcone i czerwone. Czasami my do niej chodzimy, czasami ona do nas. Kupuje mi różne drobiazgi, cukierki i zabawki. Czasami przychodzi po mnie do przedszkola. Robi bardzo dobre kluski. Kocham babcię, bo jest fajna i zawsze chce jak najlepiej.
  • Hania Turkiewicz
    Jedna babcia, Kazia, robi mi ciasto, które bardzo lubię, a druga, Wala, robi mi pierożki i się ze mną bawi lalkami. Z babcią Walą chodzę do parku, na lody, a babcia Kazia ma zawsze w domu cukierki dla mnie. Babcia Kazia ma włosy do ramion, ciemnoróżowe, czasem sobie je kręci,a babcia Wala ma czarne włosy, takie do szyi. Babcie pomagają, jak mama idzie do pracy.
  • Szymon Fiołka
    Lubię wszystkie ciasta, które piecze moja babcia Marysia. Pomagam jej w sprzątaniu i bawię się z jej psem. Babcia pomaga chorym – pracuje w aptece. Robi różne dobre obiadki. Kiedyś dostałem od niej takie fajne pudełko od jajek. Ma czerwone włosy krótkie i ubiera się ładnie. Kocham babcię, bo jest fajna.


Przedszkole bilingualne w Brzeźnicy

  • Kasia Jurczyszyn
    Mam dwie babcie. Wandzia mieszka daleko, na wsi, jeżdżę do niej na wakacje. Babcia Ziutka ma blond włosy. Chodzi w spodniach i spódnicy. Bawię się z nią w ciepło-zimo. Uwielbiam, jak ugotuje rosół. Życzę jej szczęścia.
  • Julia Rzega
    Babcie Krysia i Ela mieszkają razem. Pierwsza ma krótkie, kręcone włosy. Przyrządza smaczne kartofle, kotlety i kluski. Polewa je pysznym sosem. Tak jak babcia Ela jest szczupła. Ona ubiera galoty. Chodzi na łąkę zbierać konikom trawę.
  • Robert Parys
    Oma Elza robi najlepsze kopytka. Oma Marija ma niebieską siatkę na włosach. Jest duża. Robi frytki. Bawimy się razem w układanie puzzli. Życzę im obu dużo zdrowia.


Przedszkole Samorządowe w Grzegorzowicach

  • Sandra Lepiorz
    Babcia Róża ma siwe włosy i jest wysoka. Zajmuje się domem, robi pyszne ciastka poziomkowe. Lubię, jak mi robi kluski i mięso. Czego jej życzę? Żeby mi dawała czekoladki i cukierki. Druga babcia, Alina, mieszka w Ciskach. Ma siwe włosy, ją też pozdrawiam.
  • Dawid Morawin
    Babcia Truda jest średniego wzrostu. Nosi spodnie i kolorowe bluzki z długim rękawem. Ma gospodarstwo, karmi pieska i kurki. Jeździ do Niemiec. Robi bardzo dobre sałatki. Układam z nią puzzle. Życzę, by zdrowie jej dopisywało.
  • Ania Fichna
    Uma Hilda robi ciastka z mąki i masła. Więcej przebywam z babcią Teresą. Jest trochę wielka. Robi mi urodzinowe torty, przywozi zabawki, cukierki i naklejki. Zawsze będę je obie lubił i dawał prezenty na urodziny.

Przedszkole nr 1 w Kuźni Raciborskiej

  • Martynka Burgieł
    Mam dwie babcie Teresy. Jedna mieszka w Szczecinie, a jedna w Kuźni. Ta ze Szczecina umie pięknie wyszywać i obiecała, że mnie nauczy. Druga babcia ciągle siedzi na gadu-gadu i wkleja zdjęcia na naszej klasie. Ma krótkie, czerwone włosy, lubi grać w pasjansa. Jest na emeryturze. Kocham ją za to, że mi pomaga, jak czegoś nie umiem, chodzimy na spacery i ona mnie kocha.
  • Oliwer Kocur
    Moja babcia Agnieszka jest bardzo pracowita. Oma Angela woła na nią Agnes. Lubię się do niej przytulać. Chodzimy razem na grzyby i robimy potem zupę grzybową. Zbieramy też ostrażyny i sprzątamy liście w ogródku. Babcia ma takie włosy jak ja – kasztanowe. Mamy też takie same oczy. Bawimy się razem w ciepło-zimno. Lubi też oglądać „W-11”.
  • Julka Gąska
    Moja babcia ma na imię Jola i mieszka tu, w Kuźni. Ma albo 51 lat albo 52. Ma rude włosy, brązowe oczy i jest niska. Chodzi do pracy do Rafametu, do biura, jest księgową. Gotuje mi obiad, czasem kluchy z mięsem. Lubi oglądać telewizję, czasem oglądam z nią seriale dla dużych. Moja babcia ma chłopaka. Kocham ją, bo ona też mnie kocha.


Przedszkole w Łęgu

  • Wiktoria Gatnar
    Mam babcie Gienię i Marysię. Ta druga chodzi do pracy w sklepie. Idziemy jej zawsze pomagać, układać towar, a babcia daje nam lody. Jest wysoka, ma włosy taki brąz, kurom dowo jeść i bawi się ze mną w chowanego, a ja pomagam jej robić kluski. Kocham ją, bo mi kupuje lody. Oglądamy razem Scooby Doo.
  • Dawid Porwoł
    Babcia Deta do mnie przyjeżdża z Raciborza. Babcia Basia, jak przyjeżdża, to się bawimy. Babcia Deta czasami śpi u mnie, czasami bawi się ze mną, gotuje mi budyń czekoladowy, jajecznicę, czasami słodycze mi kupuje. Babcia Basia chodzi do pracy, a babcia Deta nie pracuje. Z babcią Basią byłem na wycieczce w Krakowie.
  • Kevin Krajczok
    Mam dwie bacie – omę Werę, a druga nie wiem, jak się nazywa. Oma Wera jest fajna. Chodzi ze mną na plac zabaw, na zakupy, kupuje mi czekoladki. Sprząta i gotuje kluski z serem i cukrem, leży albo robi w ogrodzie przy warzywach. Patrzy na telewizor z mamą. Pomagam jej ścierać kurze, a ona mówi wtedy, że się cieszy.
  • Numer: 45 (864)
  • Data wydania: 04.11.08