Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Piłkarskie mikołajki

18.12.2007 00:00
Świętowanie Mikołaja na sportowo przez najmłodszych zawodników jest wciąż popularne.

Już po raz piąty uczniowie raciborskich szkół podstawowych spędzili mikołajkowe święto, uczestnicząc w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP 1 w Raciborzu. Na starcie rozgrywek stanęło 8 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych. Zwycięzcy grup rozegrali mecz finałowy, w którym podopieczni Wojciecha Raucha z SP 15 po bardzo zaciętej rywalizacji pokonali 2:1 drużynę SP 1 (opiekun Sebastian Łoboda). Trzecie miejsce w turnieju zajęła SP 18, pokonując SP 3 wynikiem 1:0. Organizatorzy turnieju, Elżbieta Świżewska i  Daniel Siedlok, byli bardzo zadowoleni z frekwencji oraz poziomu rywalizacji. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż postrzegany jest jako nieoficjalne mistrzostwa Raciborza w piłce nożnej halowej chłopców szkół podstawowych. Jest ciekawym uzupełnieniem dla młodych  miłośników piłki nożnej w sezonie zimowym, w którym z reguły dominują inne halowe gry sportowe (siatkówka, koszykówka).

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy odebrali puchary z rąk dyrektora ZSP1 oraz drobne upominki w formie sprzętu sportowego.