imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Dobry start

18.12.2007 00:00
Sukces młodych zawodników Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki.

Pod koniec listopada w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski PASzW w kata indywidualnym oraz układach walk w parach.

Zajęcia kung-fu cieszą się wieloletnią popularnością ze względu na wychowanie młodych uczestników przez ukochaną sztukę walki, rozwijanie sprawności i siły ruchowej oraz możliwość rywalizacji sportowej z rówieśnikami. Młodzi zawodnicy bardzo dobrze sprawdzili się w chorzowskich zawodach goszczących uczestników z całej Polski. Jako sekcja Racibórz zawodnicy brali udział w kata indywidualnym. Najlepszym wynikiem wykazała się reprezentantka pszczyńskiej sekcji Dominika Wieczorek, która zajęła w kategorii 10-12 lat II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski na 35 startujących, w tym 27 chłopców. Brat Dominiki Michał zajął w kat. 13-16 lat miejsce VII również na 35 startujących.

Trenerem Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, prowadzącym od kilkunastu lat zajęcia kung-fu dla dzieci i młodzieży, jest Krzysztof Krętosz (V DAN).