Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Absolwent dyrektorem

18.12.2007 00:00
I Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu będzie miało nowego dyrektora. W konkursie, który rozstrzygnięty został 12 grudnia, wygrał Wojciech Janiczko, długoletni nauczyciel języka polskiego w szkole, w której teraz będzie dzierżył dyrektorską władzę. W konkursie oprócz niego udział brali: Bogdan Depta i Kamila Kubiak.

Wojciech Janiczko skończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1989 roku pracuje w liceum, w którym uczył się wcześniej w klasie matematyczno-fizycznej. Co skłoniło go do starania się o szefowanie szkole? – Chodziłem do tej szkoły, w zeszłym roku mój syn ją ukończył, chcę zadbać, by była jeszcze lepsza – mówi Wojciech Janiczko.

W pracy w charakterze dyrektora wykorzysta wiedzę zdobytą na podyplomowych studiach piarowskich. – Budowanie wizerunku, obrazu szkoły to jeden z elementów pracy dyrektorskiej – mówi. Nowy dyrektor chce kontynuować podjęte do tej pory inicjatywy. – Baza jest piękna. Gołym okiem widać to, co zrobiła pani dyrektor. Chciałbym to wykorzystać. Duży nacisk będę kładł na to, by szkoła dobrze przygotowywała do studiów i to przede wszystkim tych, które dają pracę, czyli ścisłych.  Dziś potrzebni są dobrzy inżynierowie – wyjaśnia przyszły dyrektor. Janiczko zamierza kontynuować podjętą w ostatnim czasie współpracę I LO z PWSZ w Raciborzu. – Współpraca z wyższą uczelnią buduje prestiż szkoły. To, że warto podejmować tego typu działania, nie ulega dyskusji. Współpraca daje obustronne korzyści. Uczniowie mogą mieć styczność z kadrą pracującą na nieco innym poziomie, a wykładowcy dzięki kontaktowi z licealistami mogą mieć większą świadomość, co uczniowie wynoszą ze szkoły średniej – stwierdza Wojciech Janiczko, który oficjalnie funkcje dyrektorskie ma objąć
1 marca nowego roku.

(JaGA)

  • Numer: 51/52 (818/819)
  • Data wydania: 18.12.07