Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Barbórka na dziewięć państw

19.12.2006 00:00
Zapaśnicy walczyli w międzynarodowym gronie. Raciborska „Unia” zwyciężyła punktację drużynową, a dwóch kadetów wygrało swoje kategorie. Na XV Turniej Barbórkowy do Katowic pojechało 23 unitów pod opieką trenerów Piotra Szczeponioka i Ryszarda Wolnego.

Wśród dzieci świetnie  radzili sobie: Artur Pawełkiewicz (II w kat. 42 kg), Tomasz Michalczak (II, 47) i Jerzy Jabłoński (II, 59). Trzeci był Damian Hadamiec (53), a czwarty Kacper Wołek (47). Siódmą pozycją musiał zadowolić się Bartłomiej Rządowski (38).

Grupę młodzików reprezentowali chłopcy, którzy skończyli turniej na drugim miejscu: Arkadiusz Morcinek (32), Wadim Łaszewicz (59) i Łukasz Mazur (73). Blisko podium znaleźli się czwarty Mateusz Wardęga (42) i piąty Arkadiusz Gucik (38). Na szóstej pozycji uplasowali się Antoni Jabłoński (42) i Krzysztof Bańczyk (59). Na siódmym miejscu sklasyfikowano Mateusza Oliwę (38).

Wygrywali kadeci – Damian Kłosek (76) i Piotr Feliński (84). Na podium stanęli też Mateusz Złoty (II, 69) i Dominik Mazur (III, 76). Piąte miejsce zajął Dawid Ersetic (53).

Seniorzy „Unii” również dobrze zaprezentowali się na obiekcie katowickiego „Tytana”. Grzegorz Bulak był w kategorii 60 kg drugi i wyprzedził swego klubowego kolegę Piotra Żurawika (zajął czwartą pozycję). Wacław Siorak stanął tuż obok podium w kat. 84 kg. Na matach walczyło ogółem 288 zapaśników z 13 klubów. Oprócz Polaków byli to Niemcy, Czesi, Słowacy, Rumuni, Węgrzy, Ukraińcy, Norwegowie i Algierczycy. Ci ostatni przebywają właśnie na zgrupowaniu swojej kadry narodowej w Raciborzu. To już druga  wizyta gości z Afryki na obiektach „Unii”.