Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Po cenę do gazety

12.12.2006 00:00
Odpowiedź pracownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji wprawiła w osłupienie petenta. Władysław Cyrupa poczuł się dotknięty sposobem, w jaki został potraktowany przez pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu.

Pana Władysława zaniepokoiły zbyt wysokie, jego zdaniem, rachunki, jakie otrzymywał za wodę i odprowadzanie ścieków. Nie przekonywały go dane, umieszczone na przychodzących do niego fakturach. Mieszka sam i kwoty, jakie musiał płacić wydały mu się zbyt duże. Zwrócił się do ZWiK o wyszczególnienie tych opłat. Nie otrzymał jednak satysfakcjonującej go odpowiedzi. Wysłał więc pismo. W odpowiedzi dostał informację, również pisemną, że taryfy ustalane są uchwałą Rady Miasta, zaś ich wysokość ogłoszona została w „Nowinach Raciborskich”. – To skandal! Ja się pytam o dane odnośnie moich rachunków, a oni każą mi sprawdzać w gazecie! – denerwuje się pan Władysław. 

– Na fakturze wszystko jest wyszczególnione. Ten pan był u nas i próbowałyśmy mu to wytłumaczyć. Ale nie dał sobie nic powiedzieć – mówi Małgorzata Matusiewicz z ZWiK w Raciborzu. Zapewnia, że jeżeli ponownie zgłosi się do nich, postarają się mu wszystko na spokojnie wyjaśnić.

– Nie mogli mi od razu normalnie odpowiedzieć? – dziwi się mężczyzna. W dalszym ciągu czeka na informacje. Przyznaje jednak, że jego cierpliwość się kończy.  

(Adk)

  • Numer: 50 (765)
  • Data wydania: 12.12.06