Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Gratka dla miłośników dobrej rozrywki

28.11.2006 00:00
Raciborski Pub Atmosfear jest miejscem, gdzie mogą znaleźć coś dla siebie miłośnicy ciekawej, często alternatywnej muzyki. Gościło tu już wielu muzyków i zespołówi to nie tylko polskich . Wśród nich byli: Homo Twist, Cool Kids of Death, Pogodno, Lipali, GothOpera z Wielkiej Brytanii i zespoły czeskie – 123 min oraz Sultan Soliman.

Pub powstał w 1998 r. Nie od początku Sebastian Rysztak, jego właściciel, planował organizowanie koncertów. – Tak jakoś samo wyszło. Śledzę trasy koncertowe zespołów. Jeśli są na Śląsku, korzystam z okazji i zapraszam je do mojego pubu. Wtedy jest szansa, że zagrają za mniejsze pieniądze. Młode zespoły same dzwonią, chcą grać – mówi.  Ma stałych bywalców. To nie jest muzyka wyłącznie dla młodych. Gdy grany jest blues, jazz,przychodzą też starsi. Niektórzy przyjeżdżają z odległych miejsc, nawet z Katowic. W pubie zaczyna się robić ciasno, w planach jest zatem jego rozbudowa, chociaż niektóre zespoły preferują styl występowania blisko publiczności, tak jak obecnie. Sebastian Rysztak chce więc zachować klimat tego miejsca. – Z doświadczenia wiem, że w Raciborzu wystarczy jeden koncert na miesiąc. W październiku zrobiłem trzy. Na pierwszy przyszło 100 osób, na pozostałe po piętnaście. Chciałbym w czerwcu lub lipcu przyszłego roku zorganizować imprezę plenerową na stadionie. Myślę o zaproszeniu T. Love, ale musieliby ten koncert dofinansować sponsorzy, przydałaby się też dotacja miasta – mówi Sebastian Rysztak.  Aktualne informacje o tym, co dzieje się w Atmosfear, znaleźć można na stronie www.atmosfear.pl.

E.H

  • Numer: 48 (763)
  • Data wydania: 28.11.06