Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Cel: normalność

21.11.2006 00:00
Nowa wójt Nędzy chce pogodzić wszystkie środowiska we wsi. 

Już po pierwszej turze nowym wójtem gminy Nędza została 54-letnia Anna Iskała, chemiczka z wykształcenia po Uniwersytecie Wrocławskim, była nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej w Babicach, potem szefowa Gimnazjum w Nędzy. Nowa wójt mieszka na co dzień w Babicach. Do gminy sprowadziła się 23 lata za mężem Adamem – znanym w powiecie weterynarzem. Pochodzi z Głogówka, jak przyznaje, ze starej śląskiej rodziny. Ma za sobą etap pracy samorządowej – w latach 1994-1998 była radną gminy i członkiem zarządu.

– Chciałabym, by wzorem Pietrowic Wielkich osiągnąć wielki konsensus, pogodzić wszystkie środowiska. Zaprowadzić normalność – dodaje nowa wójt. Zdecydowała, że będzie miała swojego zastępcę. W styczniu ma zapaść konkretna decyzja personalna. – Będzie to osoba młoda, z wykształceniem w dziedzinie prawa i ekonomii – mówi.

Prywatnie wójt Iskała lubi podróże motocyklem. Zapalonym fanem motorów jest także jej mąż. Ponadto nie gardzi dobrą książką i pracą w ogrodzie. Chętnie podróżuje, na co miała dotąd sporo czasu, bo dzieci się już dawno usamodzielniły. Córka jest stomatologiem, zaś syn, śladem ojca,  został weterynarzem. – Teraz cały swój czas chcę poświęcić gminie. Przyznam, że wynik wyborów przyjęłam z zaskoczeniem. Zdaję sobie sprawę, że to położone we mnie zaufanie to wielkie wyzwanie – kończy wójt Iskała.

(waw)

  • Numer: 47 (762)
  • Data wydania: 21.11.06