Rzemieślnicy w drodze do sławy

07.11.2006 00:00
Młodszy z braci Obruśników i Joanna Kasprzykowska są w elicie.

Awans raciborskiej młodzieży do krajowych czempionatów to wielki sukces „Rzemiosła”.

Pięciu młodych szachistów z „Rzemiosła” Racibórz walczyło w Półfinałach Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w październiku w Turawie koło Opola. Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski. Raciborzanie rywalizowali w stawce ponad 150 zawodników. Najlepszą formę zaprezentowały nasze młode asy – informuje wiceprezes „Rzemiosła” Joachim Obruśnik. Jego syn Michał w kategorii chłopców do lat 14 zajął trzecie miejsce, tak samo jak Joanna Kasprzykowska w kat. dziewcząt do lat 17. M. Obruśnik awansował do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (odbędzie się wiosną 2007 roku), a J. Kasprzykowska do Mistrzostw Polski 2007.

Wyniki innych juniorów z Raciborza: Aleksandra Wieczorek w kat. D13 zajęła 12 miejsce, Adrian Wesołowski i Mateusz Wieczorek w kat.C11 odpowiednio 10 i 11 miejsce. To wielki sukces raciborskich szachów i osobisty trenera Jacka Orzechowskiego – podkreśla prezes klubu Piotr Chrobak.
Na tyłach

120 szachistów odwiedziło raciborski MOS pod koniec października podczas ostatniego zjazdu ligi okręgowej seniorów. Rozegrano 8 i 9 rundę. Zajęliśmy dosyć odległe miejsce, bo 14 na 20 startujących zespołów – mówi prezes KSz „Rzemiosło” Piotr Chrobak. Drużynę tworzyło trzech bardziej doświadczonych graczy: Andrzej Malcharczyk, Zygmunt Kwiatkowski i Władysław Gąsior oraz czterech juniorów - Michał Obruśnik (pokonał paru dobrych rywali), jego brat Dawid, Mateusz Wieczorek i jego siostra Ola (wygrała z przeciwnikami z II i III kat., choć sama gra w III kategorii dopiero od roku)