Tłuste czwartki

24.10.2006 00:00
Takich tłumów jak na rozgrywanych w czwartki meczach KS AZS „Rafako” nie ma na żadnej imprezie sportowej organizowanej w Hali OSiR.
Trybuny zapełniają się do ostatniego miejsca, głównie dzięki studentom PWSZ. Przewodzi im Mateusz Flegel (na zdjęciu drugi z lewej, na bębnach: Marcin Parzonka i Mateusz Bodusz), który utworzył nieoficjalny klub kibica. Jest w nim już 20 osób.

19 października raciborzanie ograli akademików z gliwickiej Politechniki. Gdy nie byliśmy w jednej grupie często się ze sobą spotykaliśmy w sparingach. To były wyrównane pojedynki – charakteryzuje rywali trener Witold Galiński. W ligowym meczu „Rafako” wygrało 3:2, w tie–breaku zwyciężając 15:10. Najsłabiej poszło gospodarzom w trzecim secie spotkania, przegranym do 13. Drużyna mobilizowała się na Wojciecha Gąsiorka, który w nieciekawych okolicznościach odszedł od nas do Gliwic. On przez 4 sety grał świetnie. Dopiero w piątym popełnił błędy, które zaważyły na wyniku – uważa trener gospodarzy. Skład „Rafako”: Jajus, Zniszczoł, Surtel, Kułaga, M. Gonsior, K. Galiński i Słanina (libero) oraz Buniak, Sdebel, Łyczko, Baca i Szafirski. Tabela II ligi – www.siatka.org

Następny mecz „Rafako” gra u siebie z „Karo” Strzelce Opolskie, 28 października. Początek o godz. 17.