Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Młodość, wiara, muzyka

24.10.2006 00:00
Raciborski Przegląd Piosenki Religijnej „Spotkałem Pana” odbył się po raz piętnasty, 14 i 15 października.
Prawie 400-osobowa publiczność przybyła do RCK by wysłuchać zespołów i gwiazd wieczoru - Siewców Lednicy, Przecinka oraz Mate.O. Główni organizatorzy - ks. Adam Rogalski i Janusz Baranowski wraz ze sztabem młodzieży czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy. W Raciborzu zespół Siewcy Lednicy wystąpił po raz pierwszy. To grupa muzyków, którzy żyją ideą Lednicy i słowami Ojca Świętego Jana Pawła II, kierowanymi do młodzieży na Polach Lednickich. Powstali, aby wspierać muzycznie spotkania lednickie i promować je podczas swoich koncertów w całej Polsce, a także za granicą. Zespół powstał w roku 2001 i zadebiutował piosenką „Tańcem chwalmy Go!” podczas spotkania lednickiego. W jego skład wchodzą muzycy z Poznania oraz z Żywiecczyzny i Podhala.
 
Poznaliśmy się dwa lata temu podczas tego festiwalu i od tamtej pory jesteśmy razem, przyszliśmy tutaj świętować nasze szczęście i podziękować za nie Bogu - powiedzieli Ania Strużyńska i Mirek Mieczkowski. Co roku przyciąga mnie tutaj dobra muzyka, podoba mi się również wspaniała atmosfera i poczucie wspólnoty między artystami a widownią. Chciałabym móc częściej w Raciborzu słuchać takiej pięknej muzyki, która potęguje chęć pojednania się z Bogiem - dodał Marcin Wyszkowski.
 
(E.H. zdj. udostępnił organizator)
  • Numer: 43 (758)
  • Data wydania: 24.10.06