Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

RSS

Moje Betlejem

20.12.2005 00:00
Księgarnia Oficyna oraz Świetlica SP 11 zorganizowały VI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moja Kartka Świąteczna” dla wychowanków przedszkoli i szkół podstawowych. 16 grudnia nastąpiło jego uroczyste rozstrzygnięcie.
Na konkurs wpłynęło 188 kartek. To mała liczba prac, jednak nie ilość a jakość się liczy. Zauważyłem, oceniając je, że wraca istota polskiego malarstwa: poszukiwanie nie poprzez formę, która jest względna, ale poprzez treść. Patrząc na te obrazki, mogę odczuć ich istotę. Obraz jest oknem, przez które możemy zobaczyć wnętrze. Ja to wnętrze zobaczyłem. Nie ma w tych pracach efekciarstwa, taniej formy, bardzo widocznej w pewnych preferencjach rysunkowych czasów, w których żyjemy – mówi Kazimierz Frączek, artysta malarz, jeden z jurorów.
 
Nagrody książkowe ufundowała Maria Frączek, właścicielka Oficyny. A otrzymali je: w kat. dzieci przedszkolnych I m. Szymon Szmalec z ZSP w Pawłowie (op. D. Mikołajczyk), II – Hania Karkocha z PP 10 w Raciborzu (op. D. Paszenda i D. Gorzołka), III – Kamila Łysień z ZSP w Pawłowie (op. B. Przybyła). Wyróżnienie jury przyznało Oli Szatanek z PP 14 w Raciborzu (op. M. Szatomek); w kat. uczniów kl. I – III – I m. zdobyła Paulina Burdzik z ZSP w Pawłowie (op. Kubik), II – Ania Szyjka z SP 8 (op. Monika Wysopal), III – Adam Krzykała z SP 15 w Raciborzu (op. D. Dutkiewicz, M. Wysopal), wyróżnienie – Ola Pisarczyk z SP 11 (op. N. Hyrczyk); w kat. kl. IV– VI – I m. Karolina Śliwka ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Chałupkach (op. M. Okrent), II – Justyna Kubik z ZSP Pawłów (op. G. Kubik), III – Dorota Kowaczek z ZSP Pawłów (op. G. Kubik), wyróżnienie – Tomasz Hyrczyk z ZSP nr 2 w Raciborzu (op. D. Dutkiewicz).
 
Nagrodzone prace można obejrzeć w okresie przedświątecznym w witrynie Księgarni Oficyna przy ul. Odrzańskiej.
 
(e)
  • Numer: 51/52 (714/715)
  • Data wydania: 20.12.05