Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Radomianie nad Odrą

13.12.2005 00:00
Klub sportowy działający przy raciborskim Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących był gospodarzem ogólnopolskiego turnieju.
26 listopada w Raciborzu rywalizowały zespoły żeńskie (3) i męskie (4). Reprezentowały Lublin, Radom, Olecko i gospodarzy. Udział w turnieju anonsowały jeszcze Bydgoszcz i Lubliniec, ale w ostatniej chwili wycofały się. Ogółem o punkty walczyło 60 osób. Mecze eliminacyjne graliśmy na dwóch bocznych boiskach, a finały na głównym – poinformował Krzysztof Krętosz, prezes Szkolnego Klubu Sportowego Głuchych „Odra” Racibórz.

Mecz otwarcia rozegrali w grupie męskiej raciborzanie z Lublinem, wygrywając 2:0. Raciborzanki niestety przegrały: z Radomiem 0:2, zaś z Lublinem, po ciężkiej walce, 1:2 w setach 27:25, 25:23 i 15:11 w tiebreaku. Drużynę tę od niedawna prowadzi Justyna Łuczywek. Regularne treningi nie zdążyły jeszcze zaprocentować. Męska ekipa „Odry” trenowana przez Krętosza zwyciężyła również  Olecko 2:0 i zakwalifikowała się do finału. Tam spotkała się z zespołem z Radomia, mającym identyczny bilans jak Racibórz. Trzecie miejsce wywalczyli lublinianie pokonując Olecko. W finałowym pojedynku pierwsze dwa sety należały do gospodarzy (27:25 i 25:20). Niestety na tym nasza dobra passa się skończyła i mimo ogromnego dopingu kibiców Radom wygrali całe spotkanie 3:2 – powiedział prezes „Odry”. Wybrano najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju - Sebastiana Goliszeka i Iwonę Wasilak (oboje z Lublina).

Impreza odbyła się dzięki pomocy: Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Starostwa Powiatowego w Raciborzu i tutejszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących. „Odra” zorganizowała takie zawody już po raz czwarty. Robi to na tyle dobrze, że w przyszłym roku powierzono jej rolę gospodarza Mistrzostw Polski Niesłyszących.