Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Młodzicy z krajowej szpicy

22.11.2005 00:00
MKZ „Unia” Racibórz zwyciężyła klasyfikację drużynową XIV Ogólnopolskiego Turnieju im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej (12 i 13 listopada).
Rywalizowało 200 zawodników z 16 klubów. Najlepiej z unitów prezentowali się: Dominik Mazur – II w kat. 66 kg, Patryk Wramba – II w kat. 73 kg, Adrian Rosik – III w kat. 35 kg, Daniel Ersetis – III w kat. 53 kg, Łukasz Przybyła – III w kat. 59 kg, Kamil Kubina (Ocice) – III w kat. 66 kg i Kamil Hadamiec – III w kat. 73 kg. Pozostali też plasowali się w czołówce: Mateusz Ligęza – V w kat. 32 kg (na zdjęciu, w walce podczas Memoriału E. Starzyńskiego), Mateusz Oliwa – VIII w kat. 32 kg, Jarosław Żółtański – V w kat. 35 kg, Szczepan Kobylarz – VI w kt. 35 kg, Mateusz Bańczyk – IX w kat. 42 kg, Wadim Łaszewicz - V w kat. 47 kg, Antoni Jabłoński – X w kat. 47 kg, Adrian Iwańczyk - VIII w kat. 53 kg podobnie jak Mateusz Pączko w tej samej kategorii. W zawodach z powodzeniem startowali też zapaśnicy LKS „Dąb” Brzeźnica. Ryszard Nowak, Paweł Drzeżdzon (stoczył już ponad 50 zwycięskich walk w tym roku), Sebastian Jezierzański (ten również jest niepokonany w obecnym sezonie, na zdjęciu) i Marcin Tumulla zajęli pierwsze miejsca w turnieju w stylu klasycznym, choć sami trenują styl wolny. Trzecią lokatę wywalczył w Rudzie Śląskiej Jacek Bileński w kat. 58 kg.