Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Powrót w stylu Arlety

08.11.2005 00:00
Przed rokiem trenerzy „Dębu” wypowiadali się o niej ze smutkiem, żałując, że ominą ją najważniejsze imprezy. Arleta Wałkuska wyleczyła kontuzję kręgosłupa i pojechała po złoto na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Siedlcach (28 i 29 października).
Reprezentująca „Dąb” Brzeźnicę Wałkuska zwyciężyła w walce finałowej drugą zawodniczkę tegorocznej Uniwersjady. Gdyby Arleta była w pełni sił, to ona walczyłaby w Izmirze i kto wie czy nie wygrałaby turnieju. Nie miała problemów z wywalczeniem złotego medalu również Sylwia Bileńska, niedawna uczestniczka Mistrzostw Świata w Budapeszcie. W kat. 55 kg w dwóch rundach pewnie wygrała z zapaśniczką z Chełma. Dwuosobowa drużyna z Brzeźnicy zajęła w klasyfikacji końcowej 3 miejsce (na 21 klubów).

Młodzież z „Dębu” też rywalizowała w Siedlcach, na międzynarodowym turnieju UKS. Trzy złote krążki przywieźli: Ryszard Nowak (38 kg), Paweł Drzeżdzon (47 kg, to jego 14 zwycięski turniej w tym roku!) i Jacek Bileński (59 kg). Drugie miejsce wywalczyli Sebastian Jezierzański (42 kg) i Marcin Tumulla (47 kg). Drużyna chłopców z Brzeźnicy skończyła zawody jako druga, w stawce 24 zespołów. Dziewczynom poszło trochę gorzej, bo zajęły szóstą lokatę wśród 39 ekip. Najlepszy wynik odnotowała Justyna Ratyńska (62 kg), brąz wywalczyła Sara Jezierzańska (37 kg) a piąte miejsce zajęła Aleksandra Iwanowska (44 kg). Cieszy nas szczególnie powrót Arlety Wałkuskiej, która wyraźnie wygrała swoją kategorię. Ani jednej walki nie przegrał w tym roku młodziutki Drzeżdzon i pewnie utrzyma tę passę. Weźmiemy udział w listopadowym Pucharze Polski i grudniowym turnieju UKS – informuje Hubert Skornia, prezes „Dębu”.