Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Zbyszek z medalem, Jarek bez

01.11.2005 00:00
Dwóch zapaśników „Dębu” Brzeźnica wystartowało w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu.
Brąz wywalczył tam Zbigniew Nowak (kat. 66 kg), który miał gorsze losowanie niż przed rokiem, kiedy w Raciborzu zdobył w takiej imprezie srebrny medal. W kat. 60 kg na siódmym miejscu uplasował się Jarosław Kołek. „Gdyby Jarek lepiej się przygotował, to myślę, że mógł być nawet na najwyższym stopniu podium. Jednak wyleczył niedawno kontuzję i dużo czasu pochłaniają mu studia, stąd zaległości i gorszy wynik” – podsumował prezes „Dębu” Hubert Skornia. Działacz zdradził nam, że Polski Związek Zapaśniczy przyznał Brzeźnicy organizację Młodzieżowych Mistrzostw Polski chłopców i dziewcząt w październiku przyszłego roku. Zawody, których klub był gospodarzem trzy lata z rzędu teraz odbyły się w Poznaniu, a Brzeźnica w 2005 roku organizowała tylko imprezy o zasięgu regionalnym. Na zdjęciu bracia Nowakowie – Ryszard (obiecujący kadet) i Zbigniew.