Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Rewanż się udał

25.10.2005 00:00
Tym razem Katarzyna Dulian (trener P. Generalczyk) pewnie wygrała z Beatą Kamińską na swoim koronnym dystansie 200 m stylem klasycznym.
Raciborzanka odniosła zwycięstwo podczas rozegranych w Łodzi 22 i 23 października zawodach z cyklu Grand Prix Polski. Rywalizacja „żabkarek" była bez wątpienia jedną z najciekawszych konfrontacji na pływalni „Politechniki Łódzkiej". Na krótszych dystansach lepszą była Kamińska. Tuż za dwójką najlepszych polskich specjalistek stylu klasycznego plasowała się kolejna zawodniczka „Victorii" Katarzyna Dembniak (trener M. Kunicki).

Potwierdził przynależność do ścisłej czołówki polskich kraulistów Michał Rokicki (trener M. Kunicki), zajmując eksponowane pozycje na 100 i 200 m stylem dowolnym. Podobne miejsca zajmowała Sonia Bochyńska. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego (trener M. Gawliczek) zajęła miejsca na stopniach podium w kraulowym sprincie.

Łódzkie zawody zgromadziły na stracie rekordową liczbę ok. 480 zawodników z całego kraju oraz pływaków z Niemiec i Izraela. Miano najlepszych zawodników zdobyli Paulina Barzycka i Paweł Korzeniowski. Katarzyna Dulian w klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce otrzymując w nagrodę fotograficzny aparat cyfrowy. Jestem zadowolona ze swojego startu, tym bardziej, że byłam trochę przeziębiona. Kaszel na szczęście ustępuje i czuję się dużo lepiej. Mam nadzieję, że będę mogła już normalnie uczestniczyć w treningach - powiedziała tuż po swoich startach Katarzyna Dulian. W radosnym nastroju wracał z Łodzi także trener Marcin Kunicki: Jestem zadowolony ze startu trójki moich zawodników. Michał Rokicki i Kasia Dembniak zajmowali czołowe pozycje. Analizując występ Daniela Bugdola trzeba zauważyć jego ciągły postęp wynikowy i czołowe lokaty w swoim roczniku. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski.