Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Szybka niczym Aga

14.06.2005 00:00
Młodziczka z UKS „7” Racibórz Agnieszka Zając została Mistrzynią Makroregionu Śląskiego w  jeździe indywidualnej na czas.
Wygrała zawody 3 czerwca w Hucisku koło Myszkowa. Na dystansie 10 km Zając zdecydowanie pokonała rywalki - druga zawodniczka straciła do niej prawie 45 sekund. Startowali też młodzicy: Szymon Strzeduła był 5, Maciek Woch 9, a Krzysztof Michna 15. 4 czerwca kolarze CK „Ziemia Raciborska” startowali w czeskim Jeseniku. Trasa wiodła po górzystym terenie. W kategorii młodzik najlepiej poradził sobie Szymon Strzeduła zajmując 5 miejsce. W juniorkach bezkonkurencyjna była Maria Strzeduła. W juniorach Radomir Liszewski i Piotra Maluch wywalczyli miejsca na podium – 2 i 3. W kategorii elita orlik Łukasz Strzeduła i Adam Pierzga (obecnie francuski Team Oddass Diemme) przyjechali na metę – 3 i 2. W dniach od 3 do 5 czerwca odbywał się II Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski „Szlakami Jury”. Działacze z CK wysławili Martina Herzoga (w drugim etapie 10, miał szansę na 13 miejsce w klasyfikacji końcowej, ale nie ukończył wyścigu z powodu wypadku na trasie), Łukasza Piełę, Arkadiusza Kołka, Tomasza Strzedułę (w kryterium był 4, sklasyfikowany na koniec najwyżej z raciborzan – 15) i Kamila Stein.