Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Przespana połowa

12.10.2004 00:00
Zespoły RTP Unii Racibórz zaliczyły w weekend wszystkie możliwe rozstrzygnięcia: seniorzy przegrali, juniorzy zremisowali a kobiety zwyciężyły.
Juniorzy Unii Racibórz występujący w śląskiej „emce” zremisowali u siebie z MOSiR Jastrzębie 3:3 (2:2). Unia prowadziła od 20 minuty po bramce Woniakowskiego (z autu podał mu Kapinos, strzelec przyjął piłkę „na klatę” i uderzył w długi róg). Goście wyrównali ale na 2:1 trafił Pniewski, wykorzystując prostopadłe podanie Fryta. Kolejne dwie bramki zdobył MOSiR i raciborzanie musieli „gonić”. Gola wyrównującego zdobył z ostrego kąta Nieckarz. Dobrą okazję mieli jeszcze Pniewski (będąc sam na sam z bramkarzem strzelił nad poprzeczką) i Fryt, który „zakręcił” obroną rywala w polu karnym ale skończyło się na rzucie rożnym. Przed meczem wiedzieliśmy, że przeciwnik słynie z silnej defensywy. Zaskoczył nas prowadząc otwartą grę. Chłopcy trochę przespali pierwszą połowę i bramki traciliśmy po indywidualnych błędach. Choć w drugiej odsłonie Unia była zespołem lepszym udało się tylko wyrównać. Karny na 3:2 dla gości był problematyczny - stwierdził po spotkaniu Zbigniew Oszek, trener zespołu z Raciborza. Skład gospodarzy: Kubów - Młot, Sławik (Bemebenek) Górny, Ottawa (Podstawka), Podolak (Tylka), Nieckarz, Fryt, Woniakowski (Bulak), Pniewski, Kapinos (Kiełtyka). W 11 meczach Unia zgromadziła 15 punktów i ma bilans bramek 27:22.

Seniorzy RTP Unia Racibórz przegrali na wyjeździe z Victorią Jaworzno 0:1 (0:1). Jedyna bramka padła z rzutu karnego w 45 minucie. Sędzia dopatrzył się przewinienia Kowalczyka. Unici mieli okazje bramkowe. W poprzeczkę przy stanie 0:0 trafił Pawłowski, a strzał Behrendta wybili obrońcy z linii bramkowej.

Kobiecy zespół RTP pokonał w pierwszym meczu rundy rewanżowej II ligi Tęczę Kietrz Kozłówki 8:1. Bramki dla Unii: Konsek 4, Cichecka, Strzelczyk, Kaczmarska, Gudynowska. Teraz będziemy przewodzić tabeli, a w tym roku zagramy jeszcze z Lubinem, Opolem i Jelenią Górą. Naszym celem jest awans do grona 10 czołowych drużyn w kraju - zapowiada Remigiusz Trawiński, prowadzący zespół z Raciborza. Zwycięski skład: Antończyk - Hadam, Restel, Gonsior (Gruszka) Deinert, Cichecka, Cieślak (Nawacka) Strzelczyk (Wolańska) Kaczmarska, Gudynowska, Konsek.