Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Na dekadę „Odry

12.10.2004 00:00
To już 10 lat jak działa Szkolny Klub Sportowy Głuchych „Odra” Racibórz. Z tej okazji odbyła się Międzynarodowa Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej.
W dniach 1-3 października uczestnicy spartakiady rywalizowali w dwunastu konkurencjach. W turnieju gier i zabaw gospodarze zajęli trzecie miejsce, wygrałao Wejherowo. W zawodach piłki nożnej do lat 15 raciborzanie uplasowali się na drugiej pozycji za goścmi z czeskiego Olomouca. Podobnie było wśród starszych piłkarzy. Tryumfowała w rywalizacji siatkarzy męska drużyna, pokonując zespoły m.in. z dalekiego Lublina i Wrocławia. Bez sukcesów dla miejscowych zakończyły się biegi przełajowe na 800 m. Dużo lepiej było na dłuższych dystansach - na 1200 m dziewcząt trzy pierwsze miejsca zajęły biegaczki reprezentujące Racibórz: Marta Wolańska, Anna Bernacka i Anna Danowska. Grzegorz Wybrańczyk był trzeci spośród chłopców na tym samym dystansie. Dawid Laska wygrał rywalizację w kategorii chłopców na 2000 m a Agnieszka Staś dobiegła do mety na tej samej trasie jako trzecia. Najdłuższy dystans - 3000 m - również zdominowali miejscowi zawodnicy, w kolejności: Łukasz Zuziak, Mariusz Kurowski i Marcin Kozaryna.

Aktualnie w „Odrze” trenuje 60 zawodników w sekcjach: la, piłka nożna i piłka siatkowa. Prezesujący klubowi „Odra” Krzysztof Krętosz zapowiada wkrótce kolejne starty swoich podopiecznych, tym razem na wyjazdach.