W połowie drogi

05.10.2004 00:00
Drużyna kobiet RTP Unia Racibórz wysoko pokonała u siebie „Rolnika” Biedrzychowice 7:1 (3:1). Bramki zdobywały: Hanna Konsek (9’, 26’, 42’), Katarzyna Nawacka (68’, 86’), Sabina Hadam (50’) i Agnieszka Gudynowska (88’).
To był nasz najsilniejszy przeciwnik, w dodatku wystąpił w optymalnym składzie. Szkoda meczu z Kietrzem (2:4-red.), ale i tak jest coraz lepiej. W tej rundzie to już połowa rozgrywek, naszym celem jest awans do I ligi - twierdzi trenujący drużynę kobiet Remigiusz Trawiński. Skład Unii: Antończyk - Restel, Hadam, Gonsior, Jarzębińska, Denner, Strzelczyk, Cichecka, Kaczmarska (Gruszka), Cieślak (Nawacka), Konsek (Gudynowska). W tabeli prowadzą raciborzanki z 12 punktami, wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek rywalki z identycznym dorobkiem.

Seniorzy Unii ulegli u siebie Poloni Marklowice 1:3 (0:2), grając przez większość spotkania w osłabieniu (w pierwszej połowie czerwoną kartkę dostał B. Krótki). Bramkę kontaktową dla unitów strzelił Kopczyński, ale w końcówce gospodarze stracili kolejnego gola. Po dośrodkowaniu piłka odbiła się od pleców Kowalczyka i samobójczy rykoszet ustalił rezultat końcowy.