Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Młodzicy w czołówce

14.09.2004 00:00
Dużym sukcesem zakończyły się rozegrane w Bielsku Białej-Wapienicy 11 września mistrzostwa makroregionu śląskiego w lekkiej atletyce. Młodzicy MKS-SMS „Victoria” Racibórz zdobyli 8 medali. Najlepsze wrażenie pozostawił po swoim starcie Maciej Taciak, który biegnąc płynnie i rytmicznie pokonał rywali na 110 m p.pł w dobrym czasie 15.08 sek.
Chwilę wcześniej rozegrano bieg dziewcząt na 100 m pł. Tutaj również najlepszą okazała się raciborzanka Martyna Hanczerowska w czasie 15.50 sek.

Niespodziewane zwycięstwo odniosła też młodziutka Katarzyna Hyjek, która  pokonała rywalki na 300 pł w obiecującym czasie 47.53. Zwycięstwem naszych zawodniczek zakończył się ponadto bieg rozstawny 4x100 dziewcząt, które biegnąc w składzie: Natalia Matla, Katarzyna Hyjek, Martyna Hanczerowska i Karolina Żebrowska uzyskały najlepszy wynik 51.26 sek. Grono medalistów powiększa Ewa Jóźwik, druga na 1000 m z czasem 3.08.89 min, Karolina Żebrowska - trzecia w skoku w dal 503 cm, Dawid Zakrzewski - trzeci w dysku z rekordem życiowym 45.45 m oraz Dominika Franiczek, zdobywczyni brązowego medalu w dysku z rezultatem 30.42 m.
 O krok od podium znalazł się Tomek Popek na 600 m, zajmując czwartą lokatę w czasie 1.29.79 min i Tomasz Grela, czwarty na 110 pł z czasem 17.65 sek

Piąte miejsce zajął Tomasz Porosło w dysku z wynikiem 37.93, a na szóstym miejscu konkurs rzutu oszczepem zakończyła Dajana Mrowec posyłając sprzęt na odległość 24.51 m.

Komisja szkoleniowa Śląskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki ustali skład na Mistrzostwa Polski Młodzików, które zostaną rozegrane w Świeciu w dniach 25/26 września. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, iż wszyscy w/w medaliści na tej liście się znajdą. Przed wyjazdem na MPMł. odbędą się w najbliższą sobotę zawody o puchar prezydenta Chorzowa jako ostateczny sprawdzian przed najważniejszą imprezą.