Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Jeździ z głową

14.09.2004 00:00
Wychowanek Cyklo Klubu “Ziemia Raciborska” a obecnie zawodnik „Dospelu” Jury Częstochowa - Adam Pierzga zaliczył serię udanych startów

W deszczu i mgle Adam Pierzga rywalizował na 213-kilometrowej trasie Pucharu Karpat. Startowało tam 124 kolarzy z Polski, Szwecji, Estonii, Bułgarii i Ukrainy. Jadąc w II reprezentacji Polski Adam zajął 19 miejsce (czwarte w kat. U23 „Orlik”). W Suchej Beskidzkiej kolarz z Raciborza wziął udział w Memoriale Henryka Łasaka. W międzynarodowym gronie 132 zawodników trzeba było pokonać trasę o długości ponad 165 kilometrów. Pierzga zajął 28 lokatę. Kolejny występ zaliczył w wyścigu o Puchar Welturu w Łazach, koło Zawiercia. W kategorii „Elita” uplasował się na 8 pozycji (U23 - czwarte). Błyskotliwy start Pierzga zaliczył też w XXX Ogólnopolskim Kryterium o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej. Był drugi w kat. U23 a 14 ogólnie.