Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Medale Igrzysk LZS

31.08.2004 00:00
Grupa zapaśników Dębu Brzeźnica wzięła w ostatni weekend udział w Igrzyskach Polski Zrzeszenia LZS w Spale. Zwycięstwo w kategorii 55 kg odniosła tam Sylwia Bileńska. Arletta Wałkuska w kat. 63 kg zajęła drugie miejsce, podobnie Patrycja Więczek w kat. 51 kg.
Z chłopców najlepiej spisali się Michał Grzeszczuk w kat. 76 kg oraz Mirosław Bulak w kat. 58 kg - obaj zajęli drugie miejsca. Jarosław Kołek w kat. 66 kg zajął trzecią pozycję - Zbigniew Nowak i Krzysztof Bileński zajęli dalsze lokaty.

Igrzyska były dla kadry Dębu jednym z ostatnich etapów przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Polski mężczyzn i kobiet, jakie mają się odbyć 8 października w Raciborzu. Będą to równocześnie zawody o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dla zarządu i trenerów najważniejsze cele w najbliższym czasie to przygotowanie kadry tak, by wyłonić reprezentantów na mistrzostwa Polski, Europy i świata.

Działacze Dębu i sympatycy zorganizowali w minionym tygodniu także spotkanie z akademicką mistrzynią świata Sylwią Bileńską, podczas którego otrzymała ona od sponsorów, firm Rameta i Szmidt, komplet wypoczynkowy - nagrodę za osiągnięcia w ostatnich miesiącach. W spotkaniu wzięli także udział wójt Rudnika Dominik Konieczny i jego zastępca Norbert Parys.