Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Udany weekend Unii

31.08.2004 00:00
Bardzo dobrze wypadły zespoły Unii Racibórz w ostatni weekend. Inaugurujący sezon w Międzywojewódzkiej Lidze Juniorów podopieczni trenera Zbigniewa Oszka pokonali u siebie 6:3 (1:1) drużynę Górnika Zabrze, natomiast w Rogowie zespół czwartoligowy Dariusza Widawskiego zremisował 1:1 z Przyszłością.
Inauguracja sezonu ligowego dla raciborskiej drużyny juniorów była bardzo udana - wysoko pokonali w prestiżowym starciu zabrzańskich rówieśników. Prowadzenie objęli jako pierwsi goście, ale do przerwy utrzymywał się remis. Decydująca okazała się bramka Mirosława Pniewskiego - podłamani stratą goście spuścili z tonu i w ciągu kilkunastu minut unici zdobyli kolejne trafienia. Bramki dla Unii w tym spotkaniu zdobyli: Piotr Sławik, Mirosław Pniewski (2) oraz Sebastian Kapinos (3).

Sukcesem można także nazwać remis pierwszego zespołu Unii w Rogowie - w ostatnich starciach raciborzanie regularnie bowiem przegrywali. Tym razem już w 3 minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Pawłowski. Gospodarze wyrównali w 23 minucie po akcji Jordana i główce Tomasza Kusia. Po przerwie miejscowi mieli przewagę, ale golkiper Unii nie dał się już więcej zaskoczyć rywalom.