Łzy na podium

20.07.2004 00:00
W sobotę 17 lipca odbyło się drugie międzynarodowe kryterium kolarskie organizowane przez KTS Tychy. W najmłodszej kategorii UKS „7” Racibórz reprezentował Szymon Strzeduła, który był drugi „na kresce”. Dobrze pojechali również młodzicy z „Siódemki” Łukasz Piela i Tomasz Strzeduła, którzy pokonali sześć pętli ulicami Tych, każda po 2800 m.
Kolarze z Raciborza jadąc cały czas w szpicy peletonu nie pozwalali na żadne odjazdy, a na każdym okrążeniu zbierali punkty wzajemnie się rozprowadzając. Obaj stanęli na podium - Strzeduła zwyciężył, a Piela był trzeci. W kategorii junior młodszy do Tych pojechało 6 raciborskich kolarzy: Radomir Liszewski, Kamil Stejn, Martin Herzog, Damian Winiarczyk, Michał Wanat i Arkadiusz Kołek (nie wystartował wskutek negatywnej weryfikacji sędziowskiej).

Radomir Liszewski jechał bardzo konsekwentnie, co pozwoliło mu pewnie wygrać. Pozostali zawodnicy CK Ziemia Raciborska zajęli miejsca: 12 - Damian Winiarczyk, 14 - Martin  Herzog, 38 - Michał Wanat, 40 - Kamil Stejn.

Podczas dekoracji, kiedy Ryszard Szurkowski ubierał koszulkę lidera Liszewskiemu, zawodnik nie krył łez wzruszenia. W kategorii junior CK Ziemia Raciborska wystawiła Piotra Maluchę, Marcina Szymiczka i Łukasza Strzedułę. Juniorzy pokonali 15 okrążeń na pętli koło tyskiego magistratu. Wszyscy trzej raciborzanie pojechali dobrze, a najwyżej sklasyfikowany został Łukasz Strzeduła (9 miejsce), Piotr Malucha był 12, a Marcin Szymiczek 16.

W kategorii Orlik wystartował Adam Pierzga (raciborzanin jeżdżący w Dospelu Częstochowa). Na trasie 160 km Adam zajął 4 miejsce.

Na kryterium w Tychach wystartowała także juniorka CK Maria Strzeduła, ale nie zajęła znaczącego miejsca.