Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Udany Wyścig Pokoju

08.06.2004 00:00
Niemalże bez przerw startują ostatnio kolarze raciborskich klubów - Siódemki i Cyklo Klubu. Najpoważniejszym startem maja był dla nich udział w Międzynarodowym Małym Wyścigu Pokoju. Część zawodników startowała ponadto w innych regionalnych klasykach.
Bardzo udanie wystąpili na Małym WP kolarze raciborscy. W 45 edycji tej imprezy na szosach wielkopolskich brali udział Łukasz Piela i Tomasz Strzeduła. W pierwszym etapie na dystansie 47,5 km na pętli Piele dwukrotnie starał się uciekać, ale stawka była za silna. Ostatecznie wygrał torunianin Michał Kwiatkowski - Strzeduła przyjechał na 8 pozycji, Piela na 10. W kolejnym etapie czasówki na 5,5 km ten pierwszy uzyskał 16 czas, Piela zaś 22 czas dnia. A wygrał Kamil Markowski ze Scouta Częstochowa. W III etapie kryterium ulicznego na 30 km trasie w Tarnowie Podgórnym obu naszym kolarzom poszło już znacznie lepiej - Strzeduła otarł się o podium i był ostatecznie na 4 pozycji, zaś Piela przyjechał na 6 miejscu. W IV etapie na dystansie 60 km długo samotnie jechał jeden z kolarzy czeskich, ale nie wytrzymał nacisku rywali. Strzeduła przyjechał na metę jako 6 kolarz, zaś Piela jako 9 w stawce. PO tych etapach kolarze UKS Siódemka zajęli drużynowo 5 miejsce, co jest ogromnym sukcesem - a im dało cenne punkty do ogólnopolskiego challange”u.

W tym samym czasie kolarze Cyklo Klubu startowali w koło Kęt. Trasa okazała się trudną technicznie, ale znośną. Maria Strzeduła w grupie kobiet Open zajęła wysokie 5 miejsce, wygrała zaś Magda Pyrgies z Dospelu Częstochowa. W kategorii juniorów z kolei Łukasz Strzeduła  zajął 7 miejsce, zaś Marcin Szymiczek był 15. Wygrał zaś Tomasz Batek z Błękitnych Koziegłowy. W grupie juniorów młodszych występował z kolei Radomir Liszewski. Zajął 4 miejsce - a mógł być nawet na podium. Pech chciał, że tuż przed metą puściła mu korba w rowerze i o przysłowiową gumę zdołał go wyprzedzić jeszcze inny kolarz.