Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Kto pracuje w kościele...

18.05.2004 00:00
Placówka w Brzeźnicy jest częścią administracyjną miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W tym roku szkolnym chodziło na zajęcia 24 dzieci w różnym wieku. Ich opiekunkami są Lidia Dyrska i Lidia Szmańta. Dodatkowo naukę religii prowadzi Ewelina Marek. Dzieci uczą się także języka niemieckiego, być może zostanie zrealizowany pomysł uczynienia przedszkola bilingualnym. Placówką kieruje dyrektor Ewa Ryś. Dzieci tradycyjnie w święta i jubileusze biorą udział w okolicznościowych imprezach, grają scenki rodzajowe i teatrzykowe.
łukasz Przybyła (6 lat)
To jest ktoś, kto w kościele mówi wiele rzeczy o Panu Jezusie. Ma wtedy taką białą szatę. On się zwykle modli, za nas, żebyśmy szli do nieba. Bo w niebie Pan Jezus pewnie chce, żebyśmy byli. Na co dzień ksiądz jest tak na czarno ubrany.

Sandra Piperek (7 lat)
On śpiewa w kościele o Panu Jezusie. Jego dom to plebania. Ksiądz jest taki normalny, jak my, może też mieć okulary. Jak jest dzień popielcowy , to robi nam krzyżyki na czole. Ma taki jakby długi frak na sobie.

Justyna Macheta (7 lat)
To jest ktoś, kto pracuje w kościele. Mówi nam kiedy mamy tam przyjść i ogłasza różne rzeczy, na przykład rocznice czy śluby. Poza tym się dużo modli. W kościele ma na sobie taką dużą białą albę z fioletowym wzorkiem. Jest fajny i ja lubię chodzić do kościoła.

Asia Fitzoń (6 lat)
To jest pan, co odprawia komunie i modli się do Pana Boga, żeby było zmartwychwstanie. Ubiera się raczej na czarno, na przykład jak pogrzeb jest. Plebania to jego domek koło kościoła. Ksiądz jest fajny, my naszego lubimy.

Kamil Wiertelorz (4 lata)
To ktoś w kościele. Dużo mówi, śpiewa głośno. Jak tak jest, to ludzi też jest dużo w kościele. Jest cały czarny na ubraniu. Ja z księdzem już raz rozmawiałem. My mamy swojego w Łubowicach, jest ładny i duży.

Klaudia Wochnik (6 lat)
Ksiądz jest takim człowiekiem, co zastępuje Pana Jezusa w kościele. Bo to święte miejsce. Nasz ksiądz ma okulary i granatowy strój, nosi krzyżyk. Mieszka za kościołem. Tam jak jest to nam śpiewa i modli się do Pana Jezusa. Niekiedy jest wesoły.

  • Numer: 21 (631)
  • Data wydania: 18.05.04